У Рівному відбувся круглий стіл до Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом

24 липня голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов взяв участь у круглому столі до Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом. Захід організований Рівненським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Про ситуацію, яка склалася на Рівненщині із забезпечення доступу широких верств населення до профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В і С розповіли заступник начальника Рівненського міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук, голова правління Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юрій Лазаревич, завідувач обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру Галина Мартинюк, Рівненський обласний епідеміолог Людмила Яценя, віце-президент фонду «Майбутнє без СНІДу» Людмила Рибчук, головний лікар Рівненського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Гандзюк. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Як стало відомо, у Рівненській області кількість хворих, які знаходяться на диспансерному обліку з приводу хронічних вірусних гепатитів, за останні 5 років значно зросла, зокрема  з 8544 випадків у 2008 році до 9789 – у 2014. Проти гепатиту С не існує вакцини. Для нього притаманний безсимптомний перебіг з подальшим розвитком хронічного процесу та переходом у цироз печінки у більш як 80 відсотків хворих. Майже 1,5 тисячі пацієнтів страждають від цирозу печінки, із них щороку третина помирає. Більшість хворих на хронічні форми вірусного гепатиту В і С в області (понад 80 відсотків) є особи працездатного та репродуктивного віку, соціально адаптовані. Вірусний гепатит С у разі застосування сучасних методів лікування може бути виліковним.

Проте, в Обласній цільовій соціальній програмі профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період  до 2016 року передбачені кошти в сумі 20,7 тис.грн. на рік лише на охоплення вакцинацією проти вірусного гепатиту В осіб із групи ризику, повідомили учасники круглого столу. На жаль, основні виконавці програми – управління охорони здоров'я облдержадміністрації не відгукнулося на запрошення громадських активістів та не взяло участі в роботі круглого столу. Хоча посилення взаємодії органів виконавчої влади з громадськими об’єднаннями та міжнародними організаціями, які працюють в напрямі протидії поширенню вірусних гепатитів В і С передбачено заходами Обласної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період  до 2016 року.

– Обласна рада зробить все можливе для забезпечення фінансування цієї програми, – зазначив Михайло Кириллов. – Гепатит треба лікувати. Тому цілком підтримую вас. Обласна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період  до 2016 року має бути доопрацьована. Управління охорони здоров'я облдержадміністрації, врахувавши пропозиції, висловлені учасниками круглого столу, має подати зміни до програми на розгляд депутатів обласної ради. Йдеться, зокрема, про передбачення коштів для закупівлі препаратів на лікування вірусних гепатитів   В і С та  впровадження сучасних методів діагностики.