Нещодавно представники самоврядування Рівного з п’ятиденним навчальним візитом відвідали Люблін, де переконались, що інфраструктура та сфера ЖКГ міста-партнера значно швидше крокує до модернізації та новітніх технологій.
Візит відбувся в рамках реалізації проекту «Співпраця муніципалітетів Рівного та Любліна як один з елементів розвитку прикордонних територій», який реалізує Виконавчий комітет Рівненської міської ради та фінансує Європейський Союз. Про це повідомляє Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради.
Метою зустрічі було детальне ознайомлення із інфраструктурою та роботою житлово-комунального господарства м. Любліна, зокрема перейняти кращі практики та налагодити тісну співпрацю у цій сфері. Адже рівненські комунальники вже мали змогу зустрітись з польськими колегами під час їхнього візиту до нас в червні цього року. В ході тієї зустрічі були озвучені кілька ідей щодо заміни застарілої технічної бази та вдосконалення роботи існуючих сучасних систем у Рівному.
Програма візиту включала відвідування Спілки власників помешкань, міських туалетів на Замковій площі, найстарішого парку Саського, міського закладку переробки відходів та огляд інфраструктури міського підприємства водопостачання та каналізації.
Найцікавіший серед об’єктів, презентованих рівнянам, це об’єкт водоканалу, де неабияку увагу привернула новітня машина з ремонту водогонів, що розташовані в житлових частинах міста. Сучасне ремонтне обладнання без особливого руйнування асфальтового покриття проникає до місця поломки труби і за допомогою спеціальних датчиків та комп’ютерних моніторів усуває усі несправності. В той час, як рівненські комунальники зазвичай зривають асфальтне покриття, та «дідівським способом» риють ями. Тут, власне, і обговорили перспективи подальшої співпраці Рівного та Любліна, та навіть отримали пропозицію щодо придбання люблінської «чудо-машини».
Також польські партнери запропонували ввести в експлуатацію кілька систем очистки, що забезпечать Рівному більшу енергоефективність та ощадливість міського бюджету.
Усі без винятку учасники задоволені навчальним візитом та відзначили, що, будучи в Асоціації, Україна змушена впроваджувати європейські стандарти в усіх галузях міста. Подібні візити – не лише обмін досвідом між містами, це розуміння того, що можливість змінити місто на краще – в руках органів місцевого самоврядування.