На Рівненщині готують до відправки техніку для військових підрозділів АТО (Фото)

На складі пального Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України, що на Рівненщині, триває прийом і видача пального, та зняття з консервації військової техніки для військових частин і підрозділів, що задіяні у проведенні антитерористичної операції.

Насамперед, це армійські паливозаправники та мобільні автозаправні станції, які понад 20 років зберігали на складах, а тепер їх активно відновлюють. Для приведення до ладу автоцистерн, автопаливозаправників, маслозаправників, перекачувальних станцій пального військовій частині із державного бюджету виділено понад 1 мільйон гривень.

-​ Без такої техніки на полі бою не обійтися, адже пальне – це, як то кажуть, кров війни. Тому зараз ми працюємо самовіддано і без вихідних, аби у разі потреби там, на передовій, наші бойові побратими не відчували нестачу пально-мастильних матеріалів, - розповів начальник складу пального підполковник Микола Оладько. – Ми можемо знімати із зберігання 15 - 17 машин за добу. Замінюємо гумові елементи, де потрібно, перевіряємо паливну систему, і техніка готова поповнити військові частини й підрозділи Збройних Сил України. На даний час всі проблемні питання вирішуються швидко та без затримок.

Загалом, станом справ у відділах зберігання командування частини задоволено. Заступник начальника складу майор Сергій Шейдюк каже, що якби вчасно фінансувалися заходи регламентно-технічного обслуговування, що відповідно керівних документів має відбуватися кожних 8-10 років, то роботи було б набагато менше.

-​  Зберігання техніки було організовано так, що навіть після значного терміну зберігання, машини завелися з першого разу і пройшли перевірку під час обкатки, - додав майор Сергій Шайдюк. - Металічні вироби і двигуни у відмінному стані. Особливої уваги, хіба що, потребує техніка, що зберігалася просто неба.

Також, у військовій частині триває поповнення непорушних запасів автомобільного бензину та дизельного палива. На технічній території для збільшення продуктивності та пришвидшення процесу додатково розгорнуто наземний складський трубопровід ПСТ-100х1,5.

-​ Щодня прибувають колони військових паливозаправників з бази державного резерву, які здійснюють злив пального в резервуари, - зазначив підполковник Микола Оладько. - Його ми використаємо для поповнення запасів та забезпечення ПММ військових частин у зоні антитерористичної операції.

Кожна автоцистерна, яких у колоні більше десяти, вміщує 9 тисяч літів пального. З них беруть пробу якості, аби пересвідчитися, що пальне відповідає стандартам, та не псуватиме паливні насоси й двигуни танків, бойових машин піхоти і бронетранспортерів.

Отож, невдовзі визначена кількість бензовозів, маслозаправників, перекачувальних станцій пального, заповнених по вінця ПММ, буде відправлена на схід України. Там таких машин, скоріш за все, якраз бракує.

Майор Олександр Гайн, Регіональний медіа-центр МО України