1 липня журналу «Мистецькі грані» виповнилося 6 років. За час свого існування видання, яке народилося у Рівному, встигло стати всеукраїнським. Зараз журнал існує у двох форматах – друкованому та цифровому (веб-видання). Це свято співпало із ще одним – Днем народження головного редактора глянцю Олександри Куліш.
Саме ця жінка стала господаркою вечору 6 липня у клубному кафе галереї «Євро-Арт», де зібралися друзі та дописувачі журналу. Захід під красномовною назвою «Мистецькі посиденьки» об’єднав творчу еліту Рівного – письменників, музикантів.
Тем для обговорення було багато, але вечір почався все ж із ще однієї важливої події. Молодий рівненський письменник Сергій Яковишин презентував свою дебютну книгу «Звільнені в запас». У тому, щоб видання побачило світ, автору допомогла Олександра Куліш, а от ідейним наставником письменника був Скрябін. Сергій Яковишин зізнався, що маючи ідею написати про військову службу, все ж не знав, як краще цю інформацію подати читачеві. Саме тому він вирішив звернутися за порадою до Кузьми Скрябіна і отримав таку відповідь:
- Пиши такою мовою, як ти спілкуєшся. Це така специфічна тема, що вигадувати тут нічого не потрібно. І піпл буде хавати.
Сергій Яковишин прислухався до поради – презентована книга «Звільнені в запас» написана живою розмовною мовою. Наразі автор чекає від свого наставника Скрябіна рецензію. Молодий письменник, представляючи своє творіння, не був багатослівним:
- Це польові записки на 60 сторінках. У зв’язку із військовою погодною умовою, яка склалась в Україні, я б не хотів робити акцент на самій службі у військах. Книга «Звільнені в запас» написана про мене і про мого друга-колегу, якого теж звільнили в запас, це хроніка одного дня. В основу книги покладено «словесний конфлікт» між двома солдатами-дембелями і командуванням військової частини, в якій ми служили останні п’ять років. Зі сторінок ви дізнаєтеся, в які безглузді ситуації можуть потрапляти військові, і як мені вдалося служити так, щоб отримувати від цього задоволення.
Сергій зізнався, що музою для нього є 8-місячний син, якому він зараз пише казку.