До відома рівнян: дозвільних документів для ведення бізнесу суттєво поменшало

У Рівному відбулося засідання круглого столу з питань реалізації в області Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, зокрема, щодо видачі документів дозвільного характеру.

У заході взяли участь директор департаменту ліцензування та дозвільної системи Держпідприємництва України Олександр Андрєєв, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств, ГУ Міндоходів Рівненщини, громадських об’єднань підприємців, ЗМІ. Виступаючі під час круглого столу зазначали, що дозвільних документів для ведення бізнесу суттєво поменшало.

- У профільному департаменті постійно переглядають наявні законодавчі акти, і намагаються створити комфортні умови для усіх суб'єктів господарювання, - наголосив директор департаменту ліцензування та дозвільної системи Держпідприємництва України Олександр Андрєєв.

Заступник начальника головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області, підполковник служби цивільного захисту Олег Панюк зазначив, що дозволів підприємцям пожежники не дають. Нині суб'єкт сам подає декларацію у пожежну службу, вони ж її лише підписують.

В.о. начальника інформаційно - комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Рівненській області Тетяна Наумчук інформувала присутніх щодо основних вимог чинного законодавства при здійсненні нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Тетяна Миколаївна акцентувала увагу присутніх на тому, що значно знизився фіскальний тиск на суб’єктів господарювання, та повідомила, що на офіційному веб-сайті Міндоходів існує банер „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”, який сприяє недопущенню негативних наслідків при веденні підприємницької діяльності. Завдяки новації можна отримати інформацію про ті підприємства, що знаходяться в зоні посиленого податкового контролю за ризикоорінтованою системою.

Банер „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера” – це впорядкування інформаційного ресурсу податкової служби та надання права доступу платникам податків до інформації за допомогою сучасних інструментів. Це мінімізує ризики підприємств реального сектору економіки і стане поштовхом для створення цивілізованого підприємницького середовища. Мета запровадження ризикоорієнтованої системи адміністрування ПДВ – встановлення єдиних правил податкової поведінки та, залежно від рівня сплати податків (відносно середньогалузевого) розподілу платників ПДВ на кілька категорій. А саме: сумлінні платники податку та ті суб’єкти, що перебувають у зоні особливого податкового контролю.

Стосовно проекту Закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні” перед учасниками «круглого столу» виступив завідувач Сектору представництва Держпідприємництва України у Рівненській області Віталій Самсон.

За підсумками обговорення учасники заходу прийняли відповідні рішення.

Про це повідомляє ГУ Міндоходів у Рівненській області.