Де рівнянам відпочити влітку? Огляд альтернативи Криму

Останні події у Криму змушують українців задуматись: куди поїхати відпочивати влітку?

INSIDER пропонує українцям підбірку курортів, що за ціною, кліматом та атмосферою схожі до кримських.

Альтернатива Ялті – Будва, Чорногорія

 Фото: pigalev.livejournal.com

Це найпопулярніший курорт у Чорногорії. Тут є все, що необхідно для повної релаксації: магазини, набережна з ресторанами та кафе на будь-який смак. Сюди, як і в Ялту, їдуть не для усамітнення, а для тусовок і веселощів.

Природа схожа на кримську, але рослинність трошки не така. В околицях є на що подивитись і що пофотографувати: унікальний острів святий Стефан і православні монастирі.

Переліт, трансфер: найпростіший та найзручніший варіант – чартер «Київ-Тиват» від МАУ. Ціна близько 3790 грн. у дві сторони. Від аеропорту Тивата до Будви  можна дістатись на таксі за 360 грн (25 євро) за 20 хвилин.

Віза: українцям віза не потрібна. На території Чорногорії можна знаходитись до 90 днів.

Житло та харчування: житло найкраще шукати на місці. Приватний сектор в Будві розвинутий настільки добре, як і в Ялті, на багатьох будинках є оголошення про надання апартаментів в оренду ("собе/апартмани/ румс/циммер). Ціни – від 350 до 1200 грн (25-80 євро) за добу. В центрі оселятись не варто – дуже шумно.

Скромний бюджет на харчування – 200-250 грн. в день на людину, якщо готувати самостійно. В середньому чек в недорогому кафе – 150-180 грн (10-13 євро). Порції зазвичай великі.

Мова: проблем у спілкуванні майже не виникає. Багато працівників туристичної сфери розмовляють російською, в місті багато вивісок та оголошень цією мовою. Серед відпочиваючих 50-60% російськомовних.

Клімат: м’якший за кримський. Влітку середня денна температура становить близько  28-30 градусів. Ближче до осені погода стає змінною, в безхмарний день може іти дощ.

Море: Адріатичне. Температура води в червні 20-21  градус, в липні-серпні – до 26 градусів.

Пляжі: є два пляжи - Слов'янський і Могрен. Перший – більший, але другий – чистіший. На обох - дрібна галька з піском. Людей у сезон багато. Можна поїхати на пляж в околицях – Яаз, Трестен, Бечичі, Петровац, Рафаїловичі.

 

Альтернатива Симеїзу - Кемер, Туреччина

Фото: digitalfoto.org.ua

Курортне містечко в 42 км на захід від Анталії. Оточений Тросськими горами і сосновими лісами. Повітря чисте, природа нагадує узбережжя південного берега Криму, атмосфера - щось середнє між Симеїзом і Коктебелем.

Вдень можна ходити на пляж, в аквапарк, дельфінарій, кататись на канатній дорозі та поїхати на джип-сафарі, ввечері – повечеряти в затишних кафе з кальяном та вином.

Переліт, трансфер: оптимальний варіант літати рейсом Wizzair до Анталії, звідти – на таксі або автобусі до Кемера. Рейси бувають двічі на тиждень: в понеділок та п’ятницю. На літо мінімальний тариф з Києва – 949 грн (білетів поки що багато), з Анталії – 1149 грн. (за такою ціною лишилось мало дат).

Віза: не потрібна. На території Туреччини можна знаходитись до 60 днів.

Житло і харчування: хороший готель в центрі, наприклад KaliptusHotel, коштуватиме 700 грн в день. З харчуванням – ще 200 грн. на одну людину в день. Це при умові не відвідування ресторанів (тільки дешеві кафе для місцевих).

Мова: 20-30% працюючих в туристичній сфері розуміють російську, можуть нею розмовляти. Велика частина відпочиваючих також російськомовні.

Клімат: більш жаркий та вологий, ніж у Криму, але прохолодніший, ніж на інших Анталійських курортах. В червні-серпні температура вдень може сягати 40 градусів.

Море: Середземне. Літом вода прогрівається до 27 градусів.

Пляжі: міський і пляж «Місячне світло» (Moonlightbeach). Перший гальковий, з великим вибором водних розваг. Другий - з насипним піском на березі і галькою в морі. Вода - чиста, прозора.

 

Альтернатива Коктебелю - Батумі, Грузія

Фото: shuvayev.livejournal.com 

Розглядати столицю Аджарії виключно в якості пляжного відпочинку не варто - для цього краще їхати до Туреччини.

Формат відпочинку в Батумі трохи інший: прогулянка по набережній, де ростуть пальми, вечеря із доброзичливими грузинами та бокалом вина, поїздка на руїни знаменитої фортеці Гоніо і тільки потім пляж.

З 24-го по 27 липня в Батумі відбудеться джаз-фестиваль. Список музикантів ще не оприлюднений, але судячи з лайн-апу в попередні роки - привезуть "зірок" світового рівня.

Переліт, трансфер: переліт "Київ - Кутаїсі" від Wizzair коштує 629 грн. Квитків за такою ціною на липень і особливо серпень поки багато. Назад можна полетіти за 729 гривень. З Кутаїсі до Батумі можна дістатись маршруткою за 60 гривень (10 ларі) . Дорога займе дві години.

Віза: для українців не потрібна. Термін перебування не обмежений.

Житло та харчування: для економії краще шукати житло на місці, в приватному секторі. Кімнату можна зняти за 170 гривень на добу ( 30 ларі). Їжа недорога . Якщо ходити на ринок за овочами і фруктами і їсти хачапурі по-аджарські та хінкалі в місцевих кафе, можна розраховувати на 150 гривень в день на людину.

Мова: проблем із спілкуванням не виникне. Більшість грузинів за винятком молоді розуміє російську .

Клімат: субтропічний , вологий. Влітку тут не так жарко , як в Криму. Денна температура 25-28 градусів. У серпні кількість похмурих днів вже збільшується.

Море: Чорне . Прогрівається влітку до 23-26 градусів. Очікувати прозорої води не варто - в Батумі вона трохи каламутна .

Пляжі: один , довгий і широкий Батумі-біч . Всипаний великою галькою , обладнаний роздягальнями , туалетами. За символічну плату можна скористатися лежаками. Людей у порівнянні з кримськими курортами небагато.

 

Альтернатива Феодосії - Айя-Напа, Кіпр

Фото: yablor.ru

Айя-Напа - невелике курортне місто , бюджетна Ібіца. Нічних клубів тут , мабуть, більше , ніж готелів. Цей варіант відпочинку - для активних людей , наприклад, тих, хто сумує за Казантипом .

Переліт, трансфер: квиток на рейс " Київ- Ларнака " від Wizzair на липень і на деякі дати серпня обійдеться в 1359 гривень. У червні можна знайти квитки по 1159 гривень. Назад можна полетіти за ті ж 1359 гривень.

До аеропорту Айя-Напа – Ларнаки можна доїхати на рейсовому автобусі (з однією пересадкою ). Розклад та ціни тут. Це займе півтори години.

Віза : оформляється легко і безкоштовно. Анкету можна заповнити онлайн та надіслати її на електронну пошту visa-kiev@mfa.gov.cy. У відповідь прийде лист з електронною візою.

Житло та харчування: у розпал сезону хороший готель дешевше 800 гривень за добу знайти важко. Із бюджетного житла непогані відгуки у AgrinoHotelApartments . Двомісні апартаменти з кухнею пропонують за 857 гривень.

Харчування обійдеться мінімум в 300 гривень на людину в день. Середній чек у кафе без спиртного становить 150 гривень (10-12 євро). У фастфудах можна харчуватися дешевше.

Мова: базовий англійська бажаний. У крайньому випадку , можна купити розмовник або місцеву сім -карту з недорогим 3G і користуватися онлайн-перекладачем.

Клімат: в середині літа температура досягає 40 градусів. Дощів в липні-серпні не буває.

Море: Середземне. Вода дуже чиста , бірюзового кольору. Влітку прогрівається до 26-27 градусів.

Пляжі: в межах міста є Nissi , Adams , Lanta і Macronissos. Найпопулярніший - перший , хоча гарні всі. Підтвердження цьому - блакитні прапори , що розвиваються на кожному з пляжів Айя-Напа, що є своєрідним гарантом якості.

Пісок дрібний, білосніжний. Є лежаки, парасольки, кафе, майданчики для спорту, водні розваги.

Переклад із російської Світлани Лавренюк.