Чайна церемонія «по-українськи»… Маєте ще якісь асоціації щодо проведення цього ритуалу, але без участі темноволосих мініатюрних азіаток? Вечір з ELITE club School розбиває стереотипи і дарує нові відкриття, адже стільки ще непізнанного в нашому величезному світі… А гостинно прийняли нас цього разу чудові «Кавові мешти», що підготували таке особливе чаювання саме для учасників Школи.
До чорно-зеленого чаю (цей чай має нейтральний слабко виражений смак, та найкраще міксується з натуральними добавками) додаються: гострий перець Чилі та кардамон, натуральний мед, бадьян та кориця, м’ята, калина, імбир. Наша, українська "Чайна церемонія" подається на дерев’яній підставці зі свічкою, що створює особливу атмосферу для чаювання та дозволяє довше зберегти температуру напою. А всі ці прянощі зручно розмістились в окремих піалках навколо свічки, по колу. Кожен мав змогу вже на свій смак, по черзі додати кожну з них, спробувати та оцінити оригінальність чаю. Детально, що для чого використовується нам розповів офіціант.
Перець чилі відрізняється від звичайного червоного перцю більш червоним кольором, солодкуватим запахом і вираженою лікувальною дією на організм. Чилі нормалізує активність нервової тканини головного мозку, лікує епілепсію. Активізує травлення, підвищує секрецію шлункового соку, навіть рекомендований при гастритах, покращує роботу печінки, лікує гепатити різної етимології. Надає лікувальну дію при доброякісних пухлинах, бронхіальній астмі, алергічних захворюваннях. Лікує атеросклероз судин всього організму.
Кардамон застосовується в основному для ароматизації напоїв і солодких страв. Добре лікує ішемічну хворобу серця, знімає больовий синдром при серцево-судинної патології. Нормалізує кровопостачання в судинній стінці, знімає спазми судин. Кардамон знижує активність щитовидної залози при підвищенні її функції, має відхаркувальну і спазмолітичну дію при бронхітах, освіжає ротову порожнину та стимулює травлення.
Імбир усуває більшість шкірних і алергічних захворювань, бронхіальну астму, порушення мозкового кровообігу. Імбир відновлює імунітет, підвищує психічну стійкість в стресових ситуаціях, усуває спазми в кишечнику. Крім того, він чудово активізує травлення. Імбирний чай відновлює сили при фізичній і психічній втомі . Також лікує простудні та легеневі захворювання, збільшує засвоєння кисню легеневою тканиною. Нормалізує діяльність щитовидної залози.
Бадьян має протизапальну та сприятливу для нормалізації обміну речовин дію. Плоди стимулюють діяльність шлунково-кишкового тракту. Бадьян підсилює лактацію, а також застосовується як сечогінний засіб. Свіжий бадьян стимулює та нормалізує жіночий цикл. Також його застосовують як заспокійливий засіб.
У медицині, як у традиційній так і в народній, м'яту перцеву використовують для лікування головного болю, при серцево-судинних захворюваннях, запаленнях органів травлення.
Чай з м'яти знімає нервозність, дратівливість, покращує сон. Також не варто забувати, що м'ята це жіноча трава, вона зменшує кількість чоловічих гормонів в крові.
Калина, завдяки високому вмісту біологічно активних речовин, позитивно впливає на серцево-судинну систему, регулює артеріальний тиск. При шкірних захворюваннях відвар калини застосовують у вигляді примочок та ванночок.
Дуже корисно вживати суміш меду з корицею. Сучасні вчені визнають мед як ефективний засіб для покращення здоров’я. Наука стверджує, що хоча мед і солодкий, прийом його в невеликій дозі, не приносить шкоди навіть діабетикам.
Кориця та імбир є афродизіаками, тому їх варто включати в меню романтичного вечора. Приготувати м'ясо мариноване у вині та спеціях, випити чашку кави, чаю чи глінтвейну з корицею, мускатом і імбиром - ваша фантазія підкаже вам сама.
Ароматний вечір за чашкою чаю в колі найближчих людей – що може бути кращим у холодні зимові вечори? Використовуйте кожну можливість проявити турботу і почуття до своїх рідних, адже світ тримається саме на особистісних стосунках. Додавайте відповідні спеції у чашку чаю і чудовий настрій та стимуляція сил організму вам гарантовані.