У НУВГП викладатимуть теологію?

Днями в.о. ректора Національного університету водного господарства та природокористування Корецький Микола Христофорович зустрівся з Архиєпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, для обговорення питання співпраці з Українською Православною Церквою Ки­ївського Патріархату і зокрема можливості відкриття спеціальності богослов'я (теологія із зазначенням конфесії).

Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон підтримав пропозицію університету та дав згоду на співпрацю.

Теологія (богослов'я) — система обґрунтування і захисту релігійних учень про Бога. Предмет теології — Бог і самовиявлення Бога.

Історія виникнення спеціальності Богослов’я

29 квітня 2002 року міністр освіти і науки України підписав наказ № 280, згідно з яким богослов'я (теологія) внесено в державний перелік напрямів та спеціальностей.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 363 від 16.06.2005 року бакалаври, спеціалісти і магістри за фахом богослов'я (теологія) готувалися в рамках напряму підготовки «Філософія» на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 507 від 24.05.1997 року. Пізніше, згідно з урядовою постановою № 1719 від 13.12.2006 року ця спеціальність була виключена з переліку напрямів підготовки бакалаврів. З тих пір і до нинішніх змін спеціалісти і магістри богослов'я (теології) готувалися в Україні на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра філософії.

Згідно з постановою № 787 від 27.12.2010 року богослов'я (теологія) було залишено в переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців і магістрів в рамках галузі знань «Гуманітарні науки». Для виконання даної постанови Кабінету міністрів цей перелік був введений в дію Наказом Міністерства освіти і науки України № 1067 від 9 листопада 2010 року.

Постановою Кабінету Міністрів України № 267 від 17 березня 2011 року було введено розмежування богословів за конфесійною ознакою, в тому числі серед спеціалістів та магістрів.

Це дало можливість ліцензуватися вузам, що мають необхідну матеріальну, науково - методичу бази і відповідний кадровий склад.

Сфера працевлаштування

Згідно класифікатору професій України сфера застосування знань і умінь, отриманих під час навчання на богословському факультеті, досить широка.

Богослови можуть:

Працювати:

Нині у НУВГП формується перелік предметів, які вивчатимуть майбутні фахівці зі спеціальності «богослов’я», запропоновані такі профільні предмети як;