Із кожним днем на вулицях Рівного все більше і більше з`являється безпритульних собак. Майже кожен рівнянин рано чи пізно стикався з агресією цих тварин. За результатами опитування понад 30% рівнян (якщо не їх самих, то їх родичів) кусали бродячі собаки. Чим же ж це спричинено?
Насамперед варто зазначити, що у Рівному існує всього один приватний притулок для собак – «Надія». Власницею притулку є Аліса Мамчур. За її словами , спочатку у притулку планувалося утримувати до 70 собак. Наразі у «Надії» понад 180 дорослих собак та 30 цуценят.
Дехто із рівнян впевнений, що варто виділяти гроші на стерилізацію собак, тоді стане безпечніше ходити вулицями міста: Тетяна, 30 років, мати двох дітей, рівнянка
«Часто гуляю із дітьми на вулиці, тому доводиться спостерігати за агресією безпритульних собак. Я думаю, що обов`язково треба робити стерилізацію собакам, інакше до добра це точно не доведе. Проте, як на мене, вбивати їх не варто у будь-якій ситуації.»
Дехто готовий на все, аби лишень собаки не шкодили людям, а особливо дітям: Сергій Гарбарчук, 31 рік, рівнянин
«Да яка стерилізація?!У нас в дворі тих собак більше 2-х десятків, страшно з дитиною вийти, так ще й агресивні капець…»
Є люди, які навіть при страхові за своє здоров`я думають про життя інших людей:
Тамара Олександрівна, 76 років, м. Рівне, уродженка Білорусії:
«Я дуже, дуже боюся собак. Їх розвелося у Рівному дуже багато. Я навіть боюся ходити по вулиці. Потрібно, звісно, проводити стерилізацію собак. Однак про це повинен дбати наш мер міста. Мені б хотілося, щоб Володимир Євгенович виділяв на це кошти. Про те, якби він збудував хоча б 1 будинок для безпритульних людей у Рівному – я змирилася б із собаками і раділа б за людей, які знайшли би дах над головою.»
Ця проблема поширена на всій Рівненщині. Зокрема, одну з острожанок нещодавно покусав собака. Зі слів постраждалої зрозуміло, що собаку ніхто не дражнив. Однак такі дії могла спричинити хвороба сказ. І хоч рана була незначною, дівчина все ж вирішила звернутися до лікарні. Там її чекав ще один «сюрприз»: лікар відмовився надавати будь-яку допомогу.
Після тривалих переконань дівчини лікар все ж вирішив зробити запис прийому.
«Писав він більше години, і весь час бурмотів, якого клопоту я йому завдала. Допомоги я ніякої так і не отримала. Лікар обмежився порадою – промити рану милом, що я зробила ще до приходу в лікарню» - зазначає постраждала.Кількість безпритульних собак зростає щодня і цю проблему треба вирішувати, оскільки невідомо, чим це все може закінчитися для рівнян надалі.