Переговори між Україною та США щодо угоди про спільну розробку українських природних ресурсів тривають.
Як пише "Європейська правда", одним із головних спірних питань є вимога Сполучених Штатів компенсувати фінансову допомогу, надану Києву після 2022 року.
Раніше стало відомо, що обговорювана угода передбачає передачу США частки доходів України від видобутку корисних копалин та інфраструктурних об’єктів. Однак Україна не отримує в обмін чітких гарантій безпеки. Це викликало занепокоєння серед українських експертів і посадовців.
Президент США Дональд Трамп заявив, що угода була необхідною для того, щоб Штати могли повернути витрачені на підтримку України кошти. Проте українська влада, включно з президентом Володимиром Зеленським, наполягає, що міжнародна допомога не може розглядатися як борг, а компенсація через ресурси країни є неприйнятною.
На тлі цього в Україні ширяться побоювання щодо можливих економічних втрат у разі підписання угоди в її поточному вигляді. Фінансові аналітики зазначають, що створення спеціального фонду, куди надходитимуть ці доходи, може ускладнити контроль над державними ресурсами та послабити економічну незалежність країни.
Переговори тривають, і остаточні умови угоди поки що не визначені. Українська сторона наполягає на справедливих економічних умовах та включенні безпекових гарантій у будь-які домовленості зі США.