У Костополі відбулася масштабна зустріч із близькими військовополонених та зниклих безвісти захисників.
Про це повідомили в Рівненській ОВА
У заході взяли участь декілька сотень осіб.
До зустрічі долучився Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов. Також були присутні представники Генштабу, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу Омбудсмана, Центру розшуку, представники державних органів та військових служб.
Ключове питання - пошук зниклих та повернення військовополонених. Обговорювалися конкретні кроки, які здійснюються кожною зі служб та військовими частинами, а також шляхи покращення співпраці для ефективності пошукових заходів.
Артур Добросердов розповів про функціонування Реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, процедури зі знаходження та ідентифікації тіл загиблих, а також про напрацювання щодо законопроєкту з пошуку зниклих, мета якого – полегшення комунікації між потерпілими та слідчими, які здійснюють досудове розслідування.
Члени родин порушували проблему щодо термінів здійснення ДНК-експертиз. Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль запевнив, що це питання перебуває на його особистому контролі. На сьогодні частина працівників нової ДНК-лабораторії, що у Рівному, проходять спеціалізоване навчання. Тож незабаром кількість фахівців зросте, що пришвидшить процес експертизи.
Представник Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Панасюк надав родинам детальну інформацію про порядок реєстрації в «Особистому кабінеті», а також рекомендації щодо захисту від маніпуляцій, шантажу та інших спроб впливу з боку ворожих спецслужб чи шахраїв.
Окремо обговорювалося питання повернення оборонців, які вже кілька років перебувають у ворожому полоні. Родини цікавилися механізмом отримання витягів з Реєстру зниклих безвісти за особливих обставин, комунікацією з правоохоронними органами та з офісом Омбудсмена України.
Під час зустрічі громадяни, чиї рідні у полоні чи зниклі безвісти за особливих обставин, мали змогу поставити питання та озвучити свої проблеми. Другу частину зустрічі було організовано таким чином, щоб усі охочі могли поспілкуватися з кожним представником служби особисто.
Куди звертатися, якщо ваші рідні зникли безвісти або потрапили у полон?
- Центр із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Прийом громадян представники здійснюють щоп’ятниці з 9 до 13 години у приміщенні ГУ Нацполіції в Рівненській області (вул. Хвильового, 2). Телефон гарячої лінії – (097) 614 98 59.
- Регіональний представник Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Рівному Людмила Кучер: м. Рівне, вулиця Петра Могили, 41, каб. 36, (068) 060 46 65.
- Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – м. Львів, вул. Коперника, 17. Телефони «гарячої» лінії: (0 800) 300-541, для дзвінків з-за кордону: +38 (032) 229-57-54 (лінія працює у робочі дні з 10.00 до 16.00).
- Гаряча лінія Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин – 1698 (дзвінки приймаються з понеділка по п'ятницю з 09.00 до 18.00, в суботу з 09.00 до 15.00).