Реабілітологи з Естонії зацікавилися досвідом роботи Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни

Днями фахівці Східно-Талліннської центральної клінічної лікарні оглянули умови, в яких проходять реабілітацію пацієнти зі спінальними травмами: відвідали реабілітаційні зали, басейн, майстерню крісел колісних, оглянули модульне містечко, яке вже понад два місяці діє на території КП "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" РОР. 

Як повідомили в Рівненській обласній раді, це був ознайомчий візит іноземних колег, які вивчають українських досвід в питаннях лікування та реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами різної складності. А також готові ділитися своїми напрацюваннями. 

Східно-Талліннська центральна клінічна лікарня має великий досвід реабілітації військових, в першу чергу тих, які потребують протезування кінцівок, пацієнтів зі спінальною травмою, порушеннями ходи, поведінковими розладами. В лікарні приділяють велику увагу соціальній адаптації та психологічній допомозі військовослужбовцям.

Візит естонських фахівців на Рівненщину став можливий завдяки ініціативі першої леді Олени Зеленської та Міністерство охорони здоров'я України під назвою «Міжнародне медичне партнерство». Вона має на меті налагодити співпрацю між українськими та іноземними медичними закладами щодо обміну досвідом в питаннях лікування та реабілітації військових та цивільних. 

Саме в рамках реалізації цієї ініціативи свого часу був підписаний Меморандум про співпрацю між Східно-Талліннською центральною клінічною лікарнею та КНП «Центральна міська лікарня» РМР. Упродовж 19-22 січня делегація з Естонії працювала з рівненськими колегами, а також виявила бажання побувати в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни. 

До слова, це комунальне підприємство обласної ради також є частиною державної ініціативи «Міжнародне медичне партнерство». У жовтні 2024 року госпіталь уклав Меморандум про співпрацю з фундацією «Spinalis», яка спеціалізується на підтримці осіб з високим шийним ураженням та параплегією (параліч обох нижніх кінцівок), а також питаннями адаптації та інтеграції таких пацієнтів до життя в громадах.