- Польща та Україна працюють над створенням освітніх організацій, суботніх/недільних шкіл для факультативного викладання українознавчих предметів, вивченням української мови як другої іноземної та фінансуванням асистентів з міжкультурних зв'язків.
- З 2026 року польська сторона створить умови для складання українськими учнями випускного іспиту з української мови в польських школах.
- Україна готова співпрацювати, розвиваючи статус шкіл з польською мовою навчання та інформуючи громадян про виконання шкільного обов’язку в польських школах.
Сотні тисяч українських дітей через повномасштабну війну перебувають за кордоном. Чимало з них вчиться у місцевих школах.
Зокрема, близько 200 тисяч учнів навчається у школах Польщі, тож українське Міністерство освіти і науки України системно співпрацює з цією країною для збереження національної ідентичності українських учнів за кордоном. Про це інформує 24 Канал з посиланням на МОН України.
Які освітні можливості мають українські учні в Польщі
Так, польські та українські посадовці працюють над:
- Можливостями створення освітніх організацій, суботніх / недільних шкіл для факультативного викладання українознавчих предметів українським учням, які тимчасово перебувають у Польщі, зокрема за участю міжнародних донорів та сприяння уряду Польщі.
- Вивченням української мови в польських школах як другої іноземної. Таке рішення може ухвалити адміністрація польської школи за наявності звернень від батьків та можливості влаштувати на роботу відповідного вчителя.
- Фінансування роботи асистентів з міжкультурних зв'язків та підвищення кваліфікації вчителів, які працюватимуть з нашими дітьми в польській освітній системі. На це ЄС виділив грант для Польщі – $125 млн.
- Запровадження іспитів з української мови: польська сторона створить умови, щоб українська мова була доступною для складання випускного іспиту з польської школи (іспиту "зрілості") з 2026 року.
Підтягнути українську чи опанувати іноземну? "Оптіма" відгукнеться на будь-який запит! Провідні вчителі країни, авторський підхід та використання інтерактивних платформ допоможуть прокачати обрану мову в найкоротші терміни.
Зі свого боку Україна також готова до співпраці. Зокрема:
- розвивати статус шкіл з польською мовою навчання в Україні;
- інформувати громадян України про виконання шкільного обовʼязку в польських школах;
- дотримуватися законодавства країни перебування.
Раніше ми інформували про те, скільки українських учнів за кордоном вчаться у рідних школах, скільки – в іноземних. Деталі читайте
Джерело: 24tv.ua