Незабаром, 1 грудня, - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД. За весь період офіційних спостережень, від вірусу імунодефіциту у світі померло понад 40 млн людей.
За даними Центру громадського здоров’я України, за 9 місяців цього року зареєстровано 899 смертей від СНІДу.
Питаннями допомоги пацієнтам з ВІЛ, а також профілактики цієї хвороби на Рівненщині займається комунальний заклад обласної ради – Рівненський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики. У його складі працює Центр СНІДу.
Нещодавно якість надання послуг пацієнтам з ВІЛ в області перевіряли фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України та МБФ "Альянс громадського здоров'я". Вони оцінювали реалізацію державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року.
І, за підсумками моніторингу, наш обласний заклад визнали одним із кращих в Україні.
Як розповіла директорка центру Людмила Рибчук (на фото - третя ліворуч), перевіряли саме якість надання послуг ВІЛ-позитивним пацієнтам:
- роботу з вчасної постановки на облік,
- контроль за утриманням в лікуванні.
Крім того, фахівці МОЗ відзначили гарні показники щодо кількості обстежених на ВІЛ жителів Рівненщини та відповідну звітність. І стосується це не лише комунальних медичних закладів, а й приватних клінік.
Так, за даними центру, за 9 місяців 2024 року їхні фахівці обстежили понад 69,5 тис. жителів Рівненщини. Вперше ВІЛ підтвердили у 128 із них. Основним шляхом передачі, як і раніше, залишається статевий (80% випадків).