"От це буде найгірше": чи варто порівнювати, якою мовою спілкуються військові та цивільні

  • Після вторгнення Росії частина українців перейшла на українську мову, але деякі знову починають спілкуватися російською.
  • Учитель Артур Пройдаков вважає, що важливо підтримувати військових, але також поширювати українську мову в тилу, щоб уникнути впливу російської культури після перемоги.

Частина українців, яка після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перейшла на державну мову, знову починає спілкуватися мовою агресора. Одним із аргументів може бути те, що є українські військові, які між собою розмовляють російською.

Тож окремі люди думають у такому разі, що мова – це не пріоритетно. Один із найкращих учителів світу 2023 року Артур Пройдаков в інтерв'ю 24 Каналу розповів, чи коректно взагалі порівнювати те, якою мовою спілкуються військові на фронті та цивільні в тилу.

Чи варто порівнювати, якою мовою спілкуються військові та цивільні

Педагог каже: військовим треба дякувати за те, що вони роблять, і підтримувати їх тут в тилу, наскільки це можна робити або доєднуватися до них.

Ми ж маємо виконувати свою роботу якісно. Бажано це робити мовою українською і поширювати навколо себе українськомовний ареал,
– уточнив він.

І додав, що військові боронять нашу державу від агресора і можуть це робити різними мовами.

При цьому вчитель переконаний: нам треба дбати про те, куди вони повернуться після Перемоги, щоб тут була українська мова, а не умовно "Росія №2".

От це буде найгірше, коли ми переможемо, але навколо будуть книжки Пушкіна, Достоєвського та Толстого,
– наголосив Пройдаков.

Більше про українізацію та перехід на українську мову читайте в – вчителем української мови та літератури, який 2021 року став переможцем премії Global Teacher Prize Ukraine, а у 2023 увійшов у десятку найкращих учителів світу.

Джерело: 24tv.ua