- Головний біль напруги є найпоширенішим типом первинного головного болю, з яким стикаються понад 70% людей.
- Діагноз всіх первинних головних болей, включаючи мігрень і головний біль напруги, встановлюється лише за допомогою опитування, а не за допомогою обстежень, таких як МРТ чи рентген.
- Головний біль напруги відрізняється від мігрені тим, що не супроводжується світлочутливістю, нудотою чи блюванням, проте може бути помилково визнаний за мігрень, якщо не враховувати певні симптоми.
Головний біль напруги є найбільш поширеним типом первинного головного болю. За оцінками дослідників, понад 70% людей страждають на епізодичні головні болі напруги. Пояснюємо, чим він відрізняється від мігрені.
Всі первинні головні болі (мігрень, головний біль напруги та інші) діагностують виключно за опитуванням. МРТ, УЗД або рентген не дають жодної інформації для встановлення діагнозу первинного головного болю.
Як відрізнити мігрень від звичайного головного болю
Головний біль напруги можна навіть назвати "антимігренню". По суті, всі критерії її діагностики зворотні мігрені.
За якими характеристиками головного болю ставиться діагноз:
Однак буває так, що мігрень маскується під біль голови напруги. Наприклад, людина прочитала в інтернеті, що при мігрені біль посилюється від світла, а ще має бути нудота та блювання. У нього цього немає, тому вважає, що його діагноз – головний біль напруги.
Насправді якщо на фоні головного болю людині хочеться знизити яскравість екрана смартфона або комп'ютера, цей симптом є ознакою мігрені. Або людина не блює, але трохи нудить – це теж мігренозний симптом. Це може вислизнути від уваги, і діагноз "схиляється" у бік головного болю напруги.
Додаткова інформація
Для більш точної діагностики типу головного болю лікарі радять вести щоденник головного болю. До нього вноситься:
- дата;
- тривалість епізоду головного болю;
- вага, яка зазвичай оцінюється за шкалою від 1 до 10;
- інші симптоми, крім головного болю (нудота, блювання, світлочутливість, оніміння);
- прийняті ліки та їх ефективність;
- будь-яка інша інформація, яка може бути пов'язана з головним болем.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua