- Передчасна еякуляція є поширеною сексуальною дисфункцією у чоловіків, впливає на задоволення від статевого життя та психоемоційний стан.
- Лікування передчасної еякуляції включає психотерапію та можливість застосування анестезуючих кремів та спреїв.
- Деякі ліки, такі як антидепресант дапоксетин, можуть використовуватися для відстрочення оргазму, але потребують подальших досліджень щодо ефективності.
- Важливо уникати самолікування та приймати ліки лише за рекомендацією лікаря, оскільки неправильне вживання може викликати побічні ефекти.
Передчасна еякуляція вважається однією з найпоширеніших сексуальних дисфункцій серед чоловіків, і вона може впливати на задоволення від статевого життя та на загальний психоемоційний стан.
Лікування передчасної еякуляції — це зокрема і психотерапія. Консультації можуть допомогти зменшити занепокоєння і знайти найкращий спосіб упоратися зі стресом, який викликають проблеми з еякуляцією.
Якими засобами лікують передчасну еякуляцію
Також лікар може порекомендувати анестезуючі креми та спреї з лідокаїном або прилокаїном. Їх наносять на статевий член за 10 – 15 хвилин до сексу, щоб зменшити чутливість та уповільнити еякуляцію. Особливо ефективним може бути використання знеболювального крему з презервативом. Але такий підхід важливо обговорити з лікарем, а не користуватися самостійно.
Якщо ніяких способів не допомагають, психіатр може виписати рецепт на спеціальні ліки – вони допомагають відстрочити оргазм. Наприклад, є антидепресант дапоксетин, який розробили для лікування передчасної еякуляції.
Дослідження показують, що ліки можуть бути корисними, але потрібні подальші дослідження, щоб оцінити його ефективність. Зазвичай лікар рекомендує приймати препарат за 1 – 3 години до сексу, але не частіше ніж один раз на день. Є й інші препарати: пароксетин, сертралін чи флуоксетин. Лікування ними проводять курсом приблизно близько 1 – 2 тижнів.
Не займайтесь самолікуванням
Не варто приймати будь-які ліки та їх комбінації без призначення лікаря. Часто проблему можна вирішити без пігулок. Крім того, препарати можуть викликати побічні ефекти: нудоту, потовиділення, сонливість і зниження лібідо.
Іноді може знадобитися час, щоб підібрати відповідну комбінацію методів допомоги. Тому найкраще обговорювати та коригувати лікування з лікарем.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua