- Вагітні жінки мають уникати косметики через небезпечні хімічні компоненти в них.
- Дослідження показало, що феноли та парабени в косметиці можуть збільшувати ризик гіпертонії у вагітних на 57%.
- Ці хімічні сполуки містяться у повсякденних продуктах, таких як мило та сонцезахисні креми, і можуть шкодити як матері, так і плоду.
Вагітні жінки повинні проявляти особливу пильність щодо свого здоров'я, тому що багато факторів можуть становити загрозу не тільки для них самих, але й для дитини, що не народилася. Нове дослідження вказує на небезпеку хімічних компонентів, присутніх у сонцезахисних кремах, косметичних засобах та інших продуктах особистої гігієни, які можуть збільшувати ризики вагітності.
Косметика підвищує тиск у вагітних жінок
Результати дослідження свідчать, що феноли та парабени, які часто зустрічаються в косметиці, можуть підвищувати ймовірність розвитку гіпертонії у вагітних на 57%, особливо в період з 24 по 28 тиждень вагітності. У дослідженні брали участь понад тисячу жінок, у яких регулярно брали проби сечі та контролювали рівень кров'яного тиску протягом усієї вагітності.
Ці хімічні сполуки виявляються у повсякденних продуктах, таких як мило, лосьйони, косметика та сонцезахисні креми. Феноли та парабени застосовуються як УФ-фільтри в сонцезахисних засобах і як консерванти для запобігання розвитку цвілі та бактерій у косметичних продуктах.
Небезпека високого тиску у вагітних
Виявлений зв'язок між фенолами, парабенами та гіпертонією в період вагітності є тривожним сигналом. Гіпертонія під час вагітності може призвести до зниження кровопостачання плаценти, що своєю чергою може спричинити кисневе голодування та брак поживних речовин для плода. Це може призвести до затримки у розвитку, низької ваги при народженні та передчасних пологів.
Також існує небезпека для здоров'я майбутніх матерів, оскільки це збільшує ризик розвитку прееклампсії та інсульту. Як у матері, так і у дитини в довгостроковій перспективі підвищується ризик високого кров'яного тиску, діабету та серцевих захворювань після вагітності.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua