- Переривання статевого акту – ненадійний метод контрацепції, що ґрунтується на запобіганні попаданню сперми у піхву.
- Головна перевага – відсутність фінансових витрат, але недоліків як методу контрацепції значно більше.
- Презервативи важливі для захисту від непланованої вагітності та статевих інфекцій.
- Усвідомлений підхід до сексуального та репродуктивного здоров'я важливий, не покладаючись на удачу, а проявляючи відповідальність.
Переривання статевого акту, є методом контрацепції, заснованим на запобіганні попаданню сперми у піхву. Але такий спосіб вважається ненадійним.
Головна перевага перерваного статевого акта – він не вимагає жодних фінансових витрат. Але недоліків у нього як у способу контрацепції набагато більше.
Недоліки перерваного статевого акта
- Низький рівень надійності: приблизно у 20% жінок, які використовують цей метод, вагітніють.
- Відповідальність за запобігання вагітності лягає на чоловіка, тоді як наслідки незапланованої вагітності найчастіше несе жінка.
- Не завжди чоловік може точно контролювати своє тіло та вчасно перервати акт, особливо коли увага може бути ослаблена.
- Можливе підвищення стресу в обох партнерів через ризик вагітності.
- Метод не надає захисту від інфекцій, які передаються статевим шляхом.
Необхідність використання презервативів
Презервативи забезпечують захист не лише від непланованої вагітності, а і є єдиним контрацептивом, який запобігає розповсюдженню інфекцій, які передаються статевим шляхом. Це особливо важливо для тих, хто не перебуває у довгострокових моногамних відносинах.
Важливо усвідомлено підходити до питань сексуального та репродуктивного здоров'я, не покладаючись на удачу, а виявляючи належну відповідальність.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua