На Рівненщині сірниковий скандал виявився мильною бульбашкою (ФОТО)

Після оприлюднення інфорації, що державне підприємство «Рівненська сірникова фабрика» «лопнула» стала неабиякою сенсацією.

Господарський суд Рівненської області визнав банкрутом єдиного державного виробника сірників в Україні і тепер на підприємстві працює ліквідатор – арбітражний керуючий. Як ця ліквідація вплине на сірниковий ринок в нашій державі?Підприємство визнано банкрутом, адже не змогло розраховуватися за лінію, яку надали йому в лізинг. Обладнання з виробництва сірників було вилучене Українською державною інноваційною компанією.

Цікаво, що на одній території перебувають і працюють за договором про спільне виробництво сірників ДП «Рівненська сірникова фабрика» і ТОВ «Українська сірникова фабрика». Остання експортує свою продукцію в країни Балтії, Польщу і Румунію.ТОВ «Українська сірникова фабрика» була створена ще 22 червня 2004 за гроші компанії з Лондона Paxstone Limited, яка сплатила 1 мільйон 767 тисяч 750 гривень до статутного фонду.В листопаді 2007 року інноваційна компанія передала обладнання в оренду ТОВ «Українська сірникова фабрика». Приватна фірма нині повністю займається випуском і реалізацією сірників, а державне підприємство постачало фірмі сировину, надавало транспортні та послуги складування сірників. Біля 90% працівників державного підприємства перейшли на роботу в приватну фірму.Одним із них був Сергій Гаврушенко, який вісім років пропрацював на ДП «Рівненська сірникова фабрика», але перейшов на роботу у приватне підприємство.- Занепад державного підприємства робітники критично відчули на собі ще 2007, - розповів чоловік. - Була нестабільна зарплата, її нестабільно виплачували, тому й відчувались труднощі.Саме в той час єдине державне сірникове підприємство зупинило виробництво. Обладнання почало використовувати товариство з обмеженою відповідальністю «Українська сірникова фабрика». Приватники взяли в оренду й приміщення. Отож, у 2010 на державному підприємстві залишилося лишень двоє робітників: директор та бухгалтер. Решта, продовжували виготовляти сірники тільки вже не на Рівненській державній, а на Українській приватній фабриці. Варто зазначити, що ухвалою Господарського суду Рівненської області від 21 грудня 2010 року було порушено справу про банкрутство державного підприємства «Рівненська сірникова фабрика» (м. Березне, Рівненська обл.).- «Рівненська сірникова фабрика» та наше підприємство «Українська сірникова фабрика» - це два різних підприємства, - зазначив начальник збуту ТОВ «Українська сірникова фабрика» Олександр Шаблевський. – Наше ТОВ працює стабільно, ринок збуту в нас тільки розширюється.

Чому приватне підприємство розвивається, а державне обанкрутилося, директор останнього не відповів. Колишні працівники подейкують, що ДП «Рівненська сірникова фабрика» ще із початку заснування була приречена на занепад, адже крім будівель і обладнання держава не дала обігових коштів для розвитку. На нього «навішалося» стільки кредитів, що воно ледь «чуняло». Отож, вироблення сірників монополізував приватник.

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська сірникова фабрика» є основним бюджетоутворюючим підприємством району, яке дає в рік 20 % надходжень до бюджету, - розповів Ігор Мельник, голова Березнівської РДА. – При цьому ДП «Рівненська сірникова фабрика» практично на життєдіяльність району не впливає жодним чином.Начальник збуту ТОВ «Українська сірникова фабрика» Олександр Шаблевський додав до слів голови РДА, що ТОВ працює стабільно з 2007 року, ліквідація ДП не може вплинути на сірниковий ринок. Українці не відчують дефіцит сірників, також залишиться колишньою і ціна на цей товар.