- Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко відвідав ліцей МВС у Вінниці, де навчатимуться вступники через два тижні.
- Більш як 90 кандидатів з усієї України, включаючи прифронтові регіони, зареєструвались на вступні іспити до ліцею.
- У п'яти ліцеях МВС по всій країні, включаючи Київ, навчатимуться близько 500 дітей, в тому числі діти загиблих та поранених воїнів.
- Міністр побачив сучасне освітнє обладнання та кімнати проживання у ліцеї у Вінниці, підкресливши важливість якісної освіти для дітей героїв.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 8 серпня відвідав ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС. Цей навчальний заклад розташований у Вінниці.
Глава МВС наголосив, що вже за два тижні вступники, які успішно складуть іспити, заїдуть у цей ліцей на постійне перебування та навчання.
Що розповів Клименко про ліцей МВС у Вінниці
Ігор Клименко зазначив, що минулого тижня у цей навчальний заклад завершилися приймання документів і розпочалися вступні випробування.
Лише до ліцею у Вінниці на вступні іспити з української мови, історії та фізпідготовки зареєструвались більше ніж 90 кандидатів з різних регіонів України, зокрема й прифронтових. Це першочергово діти загиблих, поранених, зниклих безвісти, полонених співробітників органів і підрозділів системи МВС, а також і ЗСУ,
– розповів міністр.
Клименко відвідав ліцей МВС у Вінниці / Фото з телеграм-каналу Ігоря Клименка
Глава МВС зауважив, що загалом в 5 ліцеях у Києві, Дніпрі, Кривому Розі, Вінниці та Івано-Франківську навчатимуться до 500 дітей.
"Оглянув умови навчання та проживання. Сучасне освітнє обладнання, інтерактивні зони, кімнати проживання, надійне укриття", – сказав міністр про ліцей у Вінниці.
Міністр показав умови у навчальному закладі / Відео з телеграм-каналу Ігоря Клименка
Клименко підкреслив, що найголовніше для міністерства – підтримати та дати якісну освіту дітям наших героїв.
Навчальний рік в українських школах ще не почався, а вже спровокував багато дискусій. Наразі важко спрогнозувати ситуацію з енергосистемою країни та відключеннями світла, тож батьки переживають, чи зможуть їхні діти отримати якісні знання за умовах теперішніх реалій.
Саме тому багато українців розглядають можливість навчання їхніх дітей у дистанційній школі, адже це може стати найкращим рішенням. Так батьки завжди знатимуть, що школяр перебуває у безпечному місці, а рівень його знань не страждає через відключення світла.
У новому матеріалі Освіта 24 розповідаємо про переваги дистанційної освіти та що потрібно, аби вступити в таку школу.
Дистанційна школа – це поєднання безпеки та якості
Дистанційні школи в Україні перебувають на піку популярності. І на це є чимало причин. Зокрема, дистанційні школи відкривають змогу навчатись у будь-який час та створювати індивідуальний графік. При цьому учень може підключитись до занять, що йдуть онлайн, так і переглянути їх у записі.
Така опція дає змогу отримувати освіту з будь-якого куточка світу, що надзвичайно актуально для українців. Окрім цього, індивідуальний графік допомагає батькам та дітям спланувати день, враховуючи різноманітні чинники, серед яких – графіки відключень світла.
Також суттєвою перевагою дистанційної освіти є те, що діти навчаються вдома, а тому не витрачають час на добирання до школи та під час уроків перебувають під наглядом батьків, які можуть подбати про їхню безпеку та комфорт. Відтак все, що потрібно учню для старту навчання – це планшет чи комп'ютер, а також доступ до інтернету.
Не менш важливим є й те, що дистанційні школи осучаснюють навчальний контент та дбають, щоб учні могли засвоїти навіть найскладнішу інформацію. Для цього фахові викладачі розробляють відеоматеріали, в яких вичерпно пояснюють інформацію, а також консультують учнів, якщо у них виникають додаткові питання. Також школярі можуть переглядати відеоуроки і повертатись до них у будь-який момент. Цю опцію вже оцінили школярі, які демонструють високий рівень знань, навчаючись у дистанційній школі.
Дистанційна освіта – це про якість знань та безпеку / Фото Shutterstock
Та, щоб отримати всі переваги дистанційної освіти, варто правильно обрати школу. Для цього батькам слід детально ознайомитися з навчальною програмою, яку пропонує заклад, його акредитацією, за можливості – відгуками учнів та батьків. Таким чином вдасться обрати найкращий варіант для дитини.
Рекомендуємо одразу довірити знання дитини професіоналам з бездоганною репутацією. Саме такою є перша та одна з найбільших дистанційних шкіл України – "Оптіма". Тут гарантують індивідуальний підхід до кожної дитини та сучасні методи дистанційного навчання.
Щоб стати ОПТИМістом, потрібно подати документи на вступ. Після заповнення заявки на сайті "Оптіми" з батьками зв'яжуться представники дистанційної школи, які допоможуть на всіх етапах зарахування дитини.
Документи можна подати онлайн
Процес подання документів в "Оптіму" максимально спрощений і не потребує відвідування офісу – все можна зробити онлайн. Почати варто з отримання довідки від дистанційної школи, на підставі якої батьки зможуть забрати документи дитини з попередньої школи. До слова, документ буде дійсний впродовж 10 днів.
- Заяву від батьків (зразок можна отримати за запитом);
- Копію свідоцтва про народження дитини;
- Паспорт та ідентифікаційний код (для тих учнів, яким виповнилося 14 років);
- Фото формату 3х4 в паперовому вигляді;
- Особову справу учня з попередньої школи;
- Свідоцтво про базову загальну середню освіту (для учнів, які вступають в 10 – 11 клас);
- Табель за I семестр (при вступі під час II семестру);
- Медичну довідку за формою № 086-1/о;
- Паспорт та ідентифікаційний код того з батьків, хто підписує договір.
Стати ОПТИМістом може кожна дитина, для зарахування не потрібно мати особливі умови чи складати спеціальні тести,
– наголошують у дистанційній школі "Оптіма".
Як відбувається зарахування
Усі вище перераховані документи можна принести в офіси "Оптіми", відправити поштою або ж надіслати в електронному форматі, якщо сім'я перебуває за кордоном чи на тимчасово окупованих територіях.
Дитину зараховують у дистанційну школу "Оптіма" в тому випадку, якщо були подані всі документи та вчасно здійснена оплата за навчання. При цьому не варто хвилюватись, що доведеться довго чекати на відповідь: менеджери школи обов'язково будуть на зв'язку з батьками та консультуватимуть їх у разі виникнення питань.
Більше деталей про вступ в "Оптіму", навчальні програми та особливості школи – можна дізнатися на сайті. Крім цього, тут доступний безплатний демодоступ, тому кожен може оцінити переваги дистанційної освіти в "Оптіма".
- Створено кадровий резерв учителів в Україні зі збереженням зарплати для залучення до інших видів освіти через обмеження дистанційної освіти.
- Міністр Оксен Лісовий повідомив про створення кадрового резерву та зазначив, що учителів залучатимуть до роботи на деокупованих територіях.
Відтепер в Україні вчителів залучатимуть до інших видів освіти та до кадрового резерву зі збереженням заробітної плати.
Про це в етері телемарафону повідомив міністр освіти й науки Оксен Лісовий, пише Освіта24. Це пов'язано з обмеженням дистанційної освіти, яке регулюється наказом МОН №850 від 13 червня 2024 року "Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні".
В Україні створили кадровий резерв учителів
Наказ регулює тільки форми освіти. Виходячи з моделювання по цьому наказу, частина вчителів... втратить своє навантаження. Ми всіх їх залучимо до інших видів освіти. Нам буде потрібно організовувати освіту для різних категорій. Наприклад, для дітей за кордоном, яким треба дати виключно українознавчий компонент,
– заявив міністр.
За його словами, міністерство також готує кадровий резерв учителів, яких залучатимуть до роботи на деокупованих територіях України. "Ми зацікавлені у тому, щоби зберегти всіх вчителів. Зокрема, створений кадровий резерв учителів і прийнято політичне рішення щодо збереження їм зарплати", – додав він.
До слова, до кінця 2024 року держава планує 300 тисяч дітей. На цю мить майже 1 мільйон дітей навчається онлайн. Так, приблизно 600 тисяч в Україні, ще майже 400 тисяч – за кордоном.
Власне, МОН упроваджує комплексну стратегію "Школа офлайн". Вона почне діяти вже з 1 вересня, а впровадження буде поступовим.
Джерело: 24tv.ua