- Людина повинна спати не менше 8-9 годин на добу, але багато людей сплять менше, що може призводити до психічних розладів.
- Дослідження показали, що недостатня тривалість сну пов'язана зі збільшенням ризику симптомів депресії, особливо у тих, хто спить менше 5 годин на добу.
- Генетична схильність до короткого сну може призводити до більшої ймовірності розвитку симптомів депресії протягом наступних 4-12 років.
У нормі людина має спати не менше 8 – 9 годин на добу. Втім, не усі можуть собі це дозволити, сучасний ритм життя зачасту надто насичений, відтак багато людей сплять усього 5 – 6 годин або навіть менше.
Але такий стиль життя може негативно повпливати на ваше ментальне здоров'я. Зокрема, науковці довели, що постійний короткий нічний сон може бути передвісником розвитку симптомів депресії.
Тож, поганий сон і психічні розлади – фактично нероздільні поняття. Водночас поки не зрозуміло, як відбувається кореляція: чи депресія викликає розлади сну, чи навпаки.
Ми бачимо закономірність між субоптимальною тривалістю сну та депресією. Вони часто виникають одночасно, але що з'являється першим – достеменно невідомо. Використовуючи генетичну схильність до захворювань, ми визначили, що сон, найімовірніше, таки передує депресивним симптомам, а не навпаки,
— зазначила доктор філософії UCL, авторка дослідження, Одеса Гамільтон.
Важливо! Дослідження підтвердили, що у людей, які сплять менш ніж 5 годин на добу у 2,5 раза частіше виникають симптоми депресії.
Деталі дослідження
Вчені також виявили, що люди, які мали генетичну схильність до короткого сну (менше ніж 5 годин на добу), частіше спостерігали симптоми депресії упродовж наступних 4 – 12 років. Тоді як ті учасники, які мали генетичні передумови до депресії менше страждали від розладів сну.
Фахівці резюмували, що людям слід уникати прокрастинації та ставити у пріоритет гарний сон. Адже навіть якщо ви не маєте генетичної схильності до розвитку психічних захворювань, не слід піддавати свій організм ризикам.
Інші дослідження про сон
До слова, нещодавнє нове дослідження також підтвердило, що нестабільна тривалість нічного відпочинку пов'язана зі , причому надмірно довгий сон у деяких випадках виявлявся ризикованішим, ніж його брак.
Виявлено, що при коливаннях тривалості сну більш ніж на 60 хвилин на добу ризик розвитку діабету 2 типу зростав на 34%.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua