Міністерство охорони здоров'я затвердило новий стандарт медичної допомоги при ішемічному інсульті. Він чітко визначає єдиний алгоритм дій медичним працівникам і гарантує пацієнтам якість послуг.
Про це розповів перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров у інтерв'ю "РБК-Україна".
Статистика тривожна
За словами представника МОЗ, наразі інсульт є другою за частотою причиною смерті в усьому світі. Близько 80 – 85% випадків – це ішемічні інсульти. При цьому, за останні декілька років показники в Україні лише погіршуються.
МОЗ затвердило стандарт медичної допомоги при ішемічному інсульті, який визначає єдиний алгоритм дій медичним працівникам та передусім гарантує пацієнтам якість та ефективність наданих послуг,
– повідомив Дубров.
Пацієнти мають потрапляти у профільні лікарні
Представник МОЗ наголосив, що передусім важливо, щоб пацієнти потрапляли не до найближчих лікарень, а саме до тих, які забезпечують належне лікування.
Довідково. Наразі 258 медзакладів мають контракти з НСЗУ для надання медичної допомоги в разі інсульту.
Що передбачає стандарт
Сергій Дубров уточнив, що новий стандарт медичної допомоги за ішемічного інсульту передбачає:
- оновлені протоколи діагностики,
- лікування пацієнтів на догоспітальному та госпітальному етапах
- і під час їх реабілітації у закладах охорони здоров'я.
Також, за словами заступника, наразі у МОЗ працюють над розбудовою спроможної мережі медичних закладів з інсультними центрами та блоками, в яких є можливість застосовувати сучасні методи лікування, такі як тромболізис та тромбектомія.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua