- Україна фіксує випадки інфікування новим штамом коронавірусу FLiRT, який може бути важчим для людей з низьким імунітетом.
- Лікар зауважує, що групи ризику включають людей похилого віку та з низьким імунітетом, рекомендує дотримуватись вказівок, пити більше рідини та займатися спортом.
- Захворюваність на коронавірус у Києві та в Україні загалом зросла, зареєстровано 3 випадки FLiRT. Лікарі заохочують онкохворих уникати скупчень та носити маску.
- Вакцинація допомагає знизити ризики ускладнень хвороби, але FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, навіть раніше вакцинованих осіб.
В Україні фіксують випадки інфікування новим штамом коронавірусу FLiRT. Медики вважають, що перебіг коронавірусної хвороби, у випадку цього штаму, може бути важчим у людей з низьким імунітетом.
Про це в етері "Київ 24" розповів ізраїльський лікар Борис Бриль. За його словами, нічого надзвичайного у тому, що новий штам фіксують в Україні, – немає.
Це черговий штам коронавірусу, який досяг усіх. Купа штамів було. Будуть з'являтися нові. Вірус став сезонним, як грип та інші захворювання,
– зазначив Борис Бриль.
Групи ризику нового штаму
Лікар наголосив, що люди похилого віку будуть важче переносити хворобу і їм треба бути більш уважними. Також бути пильними варто людям з низьким імунітетом.
"Загалом – не потрібно хвилюватися. А групі ризику варто оберігатися, дотримуватися вказівок, більше пити, займатися спортом", – додав лікар.
Бриль додав, що онкохворим варто уникати скупчення людей та носити маску. Адже, онкопацієнти мають знижений імунітет, відповідно – вищі ризики інфікування та ризик важкогого перебігу захворювання.
Захворюваність на коронавірус зросла
В Україні станом на 6 серпня виявили – FLiRT. Два – у Києві, один — в Івано-Франківській області.
Окрім того, в Києві різко зросла кількість хворих на COVID-19. Наразі до лікарень потрапляє близько 20 людей щодня. У липні зареєстровано 900 випадків інфікування коронавірусом, в той час, як у червні – менш ніж 200.
Довідково. За даними МОЗ, вірус FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки цього штаму.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua