Юрій Луценко розповів у Рівному, як перемогти Януковича

Якщо троє нинішніх опозиційних лідерів, не висунувши одного кандидата, програють на виборах чинному президенту, ініціатор громадського руху "Третя Українська Республіка" (ТУР) Юрій Луценко обіцяє повернутися в політику. 

Про це він повідомив 17 вересня у Рівному, спілкуючись з журналістами.

Нараз ж ТУР, за словами Юрія Луценка, це не організація, а "пароль однодумців", мережа людей, котрі не можуть спокійно спостерігати за знищенням держави.

- Навіть громадської організації не буде зареєстровано з такою назвою, - каже Юрій Луценко. - До 2015 року у мене немає жодних думок ні про партію, ні про інші форми організації. Всі мої думки наразі присвячені тому як перемогти Януковича і з першого дня нової влади допомогти розпочати реформи, а  не розгойдуватися.

- У нас немає шансів кардинально змінити ситуацію в Україні до тих пір, поки ми не змінимо її фундамент, - розповідає колишній політик. - За великим рахунком, Україна залишається Українською радянською соціалістичною республікою, на фасаді якої вивісили жовто-блакитний прапор і герб-тризуб. Все законодавство, всі ментальні засади суспільства формує радянське минуле. А та система була створена як система придушення людини, де держава приймала рішення і примушувала їм коритися. Ті люди були виховані страхом і тиском, в ілюзіях того, що влада знає все і їй можна довірити своє майбутнє.

- За сотні років того часу, коли Україна була вирвана з європейського простору,  з 17 століття, в Україні було деформований «європейський ДНК», - продовжує Юрій Луценко. - Люди стали більше покладатися на державу, ніж на самих себе. В такому стані збудувати тут державу з європейськими цінностями неможливо. Помаранчевий майдан був приречений на поразку, тому що ми міняли лише керівників держави і відомств. Я, як і більшість людей на Майдані, уявляв, що прийде новий президент, розставить нових керівників і держава запрацює на людей. На жаль, це неможливо. 

Ключовою помилкою 2004 року Юрій Луценко назиаває те, що люди голосували серцем за вождя замість того, щоб голосувати розумом за план і команду.

- На жаль, сьогоднішня опозиція, яку я цілком підтримую і жодного поганого слова не скажу, так і не навчилася чи не бажає говорити з виборцями мовою плану альтернативного бачення країни, мовою команди «євроремонту» України, - стверджує Юрій Луценко.

Колишній голова МВС також розповів про три завдання, які ставить перед собою ТУР:

1. Написати за допомогою інтелектуалів та експертів проект плану нової країни. Це завдання ми маємо виконати  до кінця жовтня. Йдеться про декілька ключових змін, які необхідно провести в Україні і технологію їх виконання. Наприклад, відновлення площадки справедливості: чесного правосуддя, професійної міліції, об’єктивної прокуратури. Це необхідна умова нормального життя в Україні. Ми хочемо запропонувати як цього досягти.

Всі говорять про модерну українську культуру, яка мала би об’єднати громадян України. Мова також буде йти про самоврядування, інвестиції в майбутнє: освіту, науку, медицину. Про складні економічні проблеми: демонополізацію, деолігархізацію, деофшоризацію. В кінці жовтня цей перший варіант плану буде готовий і ми викладемо його в інтернеті для обговорення

2. Створення мереж довіри. Ця влада не піде від влади лише в результаті переможної для опозиції  арифметики бюлетенів. Щоб це спрацювало, необхідна переможна арифметика на вулиці. Я не закликаю наразі до Майдану. Як виграти «холодну» війну  чергових виборів? Нічого не вийде, якщо не буде мільйону людей, готових захищати свої права не в інтернеті, а на вулиці.

3. Робота з трьома кандидатами від опозиції на посаду президента. Я та мої колеги працюємо з ними, щоб переконати висунути єдиного кандидата у президенти. Наш народ готовий ризикнути і піднятися на зміни при декількох обставинах. Якщо вони, зокрема, побачать, що це поміняє не лише табличку в кабінеті президента, а й якість їхнього життя, тобто коли буде наявний план дій. Коли вони побачать єдину команду, яка буде адекватна цьому планові. Коли вони відчують, що перемога досяжна, як було, наприклад, у 2004 році. Але не можна робити так, щоб опозиція розпорошила голоси і повторити 2009 рік, коли Юлія Тимошенко, будучи при владі, відстала від Януковича на 10%, що демобілізувало людей і унеможливило будь-який підйом. Якщо опозиція розпорошить голоси і дасть три близьких результати, і на 10, а то й більше відсотків відстане від Януковича, який має близько 20 відсотків стабільно, і стабільно може дописати собі ще 10 відсотків, це не дасть можливості людям серйозно виступити за свої права. Ми мусимо мати єдиного кандидата від опозиції зі стартовим рейтингом 30%. Це можливо. Він має мати план змін, зрозумілий кожному виборцю. Він має мати спільну команду однодумців з усіх дружніх опозиційних сил.

- Лише у випадку, якщо теперішня опозиція, не висунувши одного кандидата, не об’єднавши зусилля, програє вибори президента, змушений буду думати про започаткування нової політичної сили, яка зможе стати дійсною опозицією, - каже Юрій Луценко. - На лідерство не претендую. Готовий бути й радником. Висока посада – це завжди більша відповідальність.