- Ймовірність аутизму у братів і сестер дітей з аутизмом становить близько 20%, що в 7 разів вище, ніж у дітей без такого ризику.
- За останніми даними, 1 з 36 дітей страждає на аутизм, що є зростанням порівняно з 1 з 68 у 2011 році, що спонукає вчених до нових досліджень.
- Нове дослідження показало, що ризик аутизму у дітей з однієї сім'ї збільшився протягом десятиліття, навіть при змінених умовах діагностики.
У братів і сестер дітей, які страждають на аутизм, ймовірність того, що вони самі матимуть аутизм, становить близько 20%, що приблизно в 7 разів вище, ніж у немовлят, які не мають братів і сестер, які страждають на аутизм.
Лікарі констатують зростання захворюваності на аутизм. Так, за останніми оцінками Центрів з контролю та профілактики захворювань (США), на аутизм страждає приблизно 1 з 36 дітей. А ще у 2011 році ця цифра становила 1 із 68. Така тенденція спонукає вчених проводити нові дослідження.
Нове дослідження аутизму
Тепер вчені зʼясували, як підвищується ризик у дітей в одній сімʼї. Це ключовий висновок нової статті Саллі Озонофф, дослідниці Інституту MIND Каліфорнійського університету в Девісі, та Консорціуму досліджень немовлят-сиблінгів.
Консорціум є сукупністю понад 20 дослідницьких груп в університетах по всьому світу. Саллі Озонофф - видатний професор кафедри психіатрії та поведінкових наук. Вона вивчала рецидиви аутизму у сім'ях протягом десятиліть.
Нове дослідження засноване на великій, різноманітній групі сімей у дослідницьких центрах по всій території США, Канади та Великобританії. Воно підтверджує висновки тієї ж дослідницької групи 2011 року про ймовірність аутизму у братів та сестер.
Ризик аутизму у дітей з однієї сімʼї
Автор дослідження зазначила, що за останнє десятиліття також відбулися зміни у діагностичних умовах аутизму. Крім того, зростає обізнаність про аутизм у дівчаток.
Тому було важливо зрозуміти, чи надає наявність аутиста в сім'ї (серед дітей) на ймовірність рецидиву. У статті 2011 року частота рецидивів становила 18,7%, тоді як у новій статті вона становила 20,2% – невелике, але значне збільшення.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua