Український договір - потужний крок до безпеки

Підписанням Українського договору завершився 75-й саміт НАТО у Вашингтоні. Це доповнення до Спільної декларації G7, погодженої рік тому у Вільнюсі. До неї вже приєдналися 32 учасники. З 23-ма з них Україна уклала двосторонні безпекові угоди.

“Є 23 сильні угоди, і будуть угоди з іншими країнами. У нас є історично важлива угода з безпеки зі Сполученими Штатами. Вся ця робота сприяла отриманню довгострокових зобов’язань щодо військової допомоги, додаткових систем ППО, просуванню в питанні передачі літаків F-16 та розвитку оборонної співпраці.”, – сказав Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Вашингтону.

“Дякую військово-політичному керівництву України, і зокрема Президенту Володимиру Зеленському за кропітку роботу щодо побудови надійних гарантій безпеки для нашої держави. Це значне досягнення, що посилює нашу державу, але в жодному разі не призупиняє її шлях до НАТО”, - прокоментував підписання Українського договору начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Документ відкритий для підписання іншими країнами та фіксує довгострокову військову й оборонну підтримку, розвиток майбутніх Сил оборони України та механізм екстрених консультацій між партнерами на випадок ескалації війни, що триває, чи можливої агресії в майбутньому.