У Рівному продовжують роботу над розробкою Стратегії зі створення безбар’єрного простору в міській територіальній громаді.
Свої напрацювання представникам громадськості презентували керівники шести напрямків безбар’єрності, в яких планують реалізовувати стратегію.
За словами секретаря Рівненської міської ради, виконувача обов’язків міського голови Рівного Віктора Шакирзяна, Рада безбар’єрності, яка була зібрана лише два місяці тому, активно підійшла до створення Стратегії формування безбар’єрного простору.
«У першу чергу, дякую усім активним та відповідальним рівнянам за включеність до процесу. Для мене дуже важливе впровадження безбар'єрності в громаді, впевнений, що кожна людина має мати рівний доступ до усіх сфер життя, незалежно від того чи це людина з інвалідністю, чи мама з візочком, чи людина похилого віку, ветеран, вимушено переміщена особа, жінка чи чоловік. Маємо за честь бути пілотним містом в межах ініціативи «Безбар’єрність – спільними зусиллями». Адже, у першу чергу, це проєкт про розширення можливостей для всіх жителів громади», - відзначив Віктор Шакирзян.
Наразі, члени Ради безбар’єрності продовжують роботу над шістьма пріоритетними напрямками: фізична, інформаційна, соціальна та громадянська, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. Експерти провели шість стратегічних сесій за кожним напрямком, щоб проаналізувати існуючі бар'єри та окреслити заходи для максимальної доступності для всіх. У цих сесіях взяли участь 139 людей.
До обговорення напрацювань долучилися експерти — медіаторка, ст. викладач факультету правничих наук НаУКМА Діана Проценко та адвокатка, медіаторка, фасилітаторка діалогів Лілія Олійник.