Вітрянка спровокувала у 8-річної дівчинки небезпечні для життя ускладнення: Маргариту врятували

У Львові медики врятували 8-річну дівчинку, в якої вітрянка спровокувала важке і загрозливе для життя ускладнення: у дитини могли відмовити життєво важливі органи.

Дитину рятували хірурги львівської дитячої лікарні святогого Миколая. Пресслужба медзакладу розповіла історію Маргарити.

Зазначають, що дівчинка захворіла на вітряну віспу (вітрянку) наприкінці грудня. Окрім висипу, у дитини була висока температура, а за тиждень додались кашель та задишка. Стан дівчинки погіршувався, тому мама забила на сполох і Маргариту забрала "швидка".

Організм дитини ослаб

Спершу дитину госпіталізували до реанімаційого відділення місцевої інфекційної лікарні. Маргарита з іншої області. Та оскільки захворювання не піддавалося лікуванню, дівчинку скерували до Львова.

Через вітряну віспу організм дитини ослаб і вона захворіла на пневмонію, виникли важкі ускладнення.

Спеціалісти лікарні св. Миколая встановили діагноз: бактеріальна деструкція та ателектаз правої легені, правобічний піопневмоторакс і функціонуюча легенево-плевральна нориця.

"Іншими словами, права легеня дитини була оповита гноєм. В органі навіть утворився отвір, через який цей гній та повітря потрапляли у плевральну порожнину", – розповіли лікарі.

Денис Конопліцький – завідувач хірургічного відділення

“Плевральна порожнина – це так звана коробка, у якій розташовані наші легені. Не можна допускати того, щоби туди потрапляло повітря, а тим більше гній. Через те, що в дівчинки у плевральній порожнині був і гній, і повітря, права легеня вже не могла нормально функціонувати. Орган не стискався і не розправлявся при диханні, як би це мало бути в нормі”.

Дівчинку вирішили негайно оперувати

Медики розповіли, що врятувати дитину могла лише невідкладна операція, адже ситуація виникла загрозлива для життя. Могла "загинути легеня і бактеріальний процес загрожував поширитися на всі інші життєво важливі органи", вони могли будь-якої миті відмовити.

Оперували Маргариту мініінвазивно. Через три проколи по 5 міліметрів хірурги максимально очистили легеню та плевральну порожнину від гною. Тиск знизився і легеня розправилася. Далі важливо було, аби прогнивший утвір затягнувся. Дитині встановили дренаж, через який продовжували відсмоктувати гній та звільняти легеню.

Попри те, що лікування було непростим і тривалим, усе закінчилось добре. Лікування допомогло: гній повністю вийшов, утвір затягнувся. Легені дитини вже нормально функціонують і вона може дихати на повні груди.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua