У наш час люди полюбляють самостійно призначати собі різноманітні дієтичні добавки. Роблять вони це з метою покращення здоров'я, та часто усе спрацьовує навпаки. Серед добавок одним із найпопулярніших є вітамін D та кальцій.
Як на здоров'я впиває довготривалий прийом добавок кальцію та вітаміну D – дослідили вчені. Результати спостережень опублікували в журналі Annals of Internal Medicine.
Деталі дослідження
У ньому охоплено 36 тисяч літніх жінок, які вживали вітамін D і кальцій упродовж 7 років, а потім за ними спостерігали ще 15 років. Метою дослідження буо – з'ясувати, чи допоможуть добавки знизити ризик переломів стегна, подовжити життя, уникнути раку та серцево-судинних хвороб.
- Одна група жінок щодня приймала вітамін D і кальцій у дозуванні 1000 мг карбонату кальцію і 400 МО вітаміну D3.
- Інша – приймала таблетки плацебо. Зауважують, що жодна з жінок не знала, що вона приймає.
Чи ефективні добавки
Упродовж 22 років 1817 жінок, які приймали вітаміни, померли від раку. У групі плацебо їх було 1943, тобто на 126 смертей більше.
Та з іншого боку результати теж невтішні – 2621 жінка, яка приймала кальцій та вітамін D, померла від серцевих захворювань, проти 2420 жінок у групі плацебо.
Тобто, серед жінок, які приймали вітамін D і кальцій, було зареєстровано на 201 смерть більше, ніж у плацебо.
Загалом прийом харчових добавок не приніс жодної користі, і, звичайно, не зменшив ризик смерті, – резюмували дослідники.
Що ж робити
Саме тому медики не радять приймати будь-які вітаміни без попереднього призначення лікаря та аналізів на визначення дефіцитів. Натоміть варто покращувати свій раціон у зимово-весняний період та споживати різноманітні продукти, які містять вітаміни та мікроелементи.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua