Імовірно, учені на порозі революційного відкриття у боротьбі з ВІЛ. Вони вивчають можливість видалення вірусу з інфікованих клітин за допомогою технології редагування генів Crispr.
До слова, за цю технологію – Crispr, її розробники отримали Нобелівську премію. Вона подібно до молекулярних ножиць, здатна розрізати ДНК – тобто, видалити або інактивувати "погані" фрагменти, зокрема й вірусні.
Більше про відкриття у контексті ВІЛ
Застосування технології Crispr у випадку ВІЛ дає надію людству на повне позбавлення від вірусу, проте вчені наголошують, що попереду ще багато роботи і досліджень, аби переконатися в безпечності й ефективності методу.
Річ у тім, що це дійсно може стати важливим і революційним відкриттям. Адже наявні препарати від ВІЛ здатні лише зупинити вірус, але не знищити його.
А ось нові дані, про які заявила команда з Амстердамського університету, вказують на перспективність генного редагування.
Як це працюватиме
ВІЛ атакує клітини імунної системи, при цьому залучає їхні власні механізми для розмноження, а це означає, що навіть у випадку ефективного лікування деякі з них переходять у латентний стан, зберігаючи вірусну ДНК.
І хоч наразі сказати напевно не можна, але такі нові технології як Crispr, дають надію на більш ефективне лікування і можливість знищити ВІЛ в організмі повністю.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua