В трьох громадах Рівненщини працювали виїзні бригади протипухлинного центру

Виїзні бригади Рівненського обласного протипухлинного центру працювали у трьох громадах Рівненщини та обстежили 287 людей.

Так, у березні лікарі обстежили жителів Дубровиці, Зарічного та Радивилова. 

За інформацією центру, в Дубровиці на прийомі побували 101 пацієнт. Найбільше – в хірурга-онколога (36 пацієнтів), 34 людини обстежив мамолог, 31 пацієнта оглянув гінеколог.

112 жителів прийшли на прийом у Зарічному. Найбільше – до лікаря-мамолога (43 людини), 36 потребували консультації гінеколога-онколога, 33 - хірурга-онколога.

 В Радивилові за послугами виїзної бригади протипухлинного центру звернулися 74 пацієнти: гінеколог-онколог оглянув 35 людей, 32 потребували допомоги мамолога, 7 звернулися до хірурга-онколога. 

Більшості пацієнтам рекомендували поглиблене дообстеження та повторний огляд. 

І це вкотре підтверджує, що виїзні прийоми лікарів у віддалені від обласного центру населені пункти – це не лише зручно для громадян. Головне, що такі візити збільшують шанси виявити недугу на ранніх стадіях і вчасно розробити план лікування. 

Тим паче, що статистика щодо виявлення онко не втішає. Як ми вже повідомляли, за останні десять років рак в Україні та світі «помолодшав» - його все частіше виявляють в людей до 25 років і старших. Коли раніше статистика стартувала з 35. 

Фахівці вкотре наголошують, що перша стадія раку на 90-100% виліковна. На другій шанс повністю одужати мають 60-70% пацієнтів, на третій - 30-40%. Якщо ж хворобу виявляють на останній – четвертій стадії, шансів вилікуватися майже немає.