Цьогоріч всі виступаючі були підбрані з особливим смаком. Frank Parker The Jazz Collective (США – Польща – країна) легким аперитивом ввімкнув усі рецептори слухачів, запалив вогники-очиці цікавістю та радістю. Організатори попереджали, що Френк Паркер, американський барабанщик, котрий виступатиме пліч-о-пліч з контрабасистом Андрієм Арнаутовим, піаністкою Анастасією Литвинюк, саксофоністом Тарасом Баковським та вокалісткою з Польщі Анною Анджієвською стане одним із хедлайнерів Фестивалю. Та звісно, краще один раз почути-відчути, ніж сто разів почути. Відмінні партії кожного з учасників бенду, чудесний голос вокалістки ввів слухачів у якийсь медитативний глибокий стан справжнього існування тут і зараз: лише Я і Музика.
І тут, у цій глибині несвідомого Френк Паркер вирішив показати, що значить бути кращим. Коли він видавав барабанне соло, було відчуття справжнього сексу. Настільки це було проймаюче-інтимно. Ритміка така нестримна і водночас життєдайна, наче пульсація самої планети виринала з цього нетутешнього красеня.
Boris Savoldelli (Італія) ясним сонечком пробудив зал від сну, медитації і бозна яких фантазій, навіяних попередніми чаклунами. У дискографії Бориса Саволделлі можна віднайти роботи у стилістиці від легкого джазу до шумової імпровізації та «джазового панку». Він звертається у творчих пошуках до робіт різних відомих гуртів. Але створює щось абсолютно своє, унікальне та неповторне. І головне все це лише переливами власного голосу. Як він, напівжартома, сказав, що найняти справжній джаз-бенд дуже дорого, тому йому зручніше зробити все самому, використовуючи сучасні пристрої звукозапису. Борис виявився дуже балакучим, темпераментним та енергійним – справжнім італійцем. Підтацьовуючи, підспівуючи, підіграючи, він бавився сценою та залом, як мале дитя. Тішився і закликав отримувати насолоду всіх навколо. Адже насолода – це найкращий спосіб оцінки того, що він створює. Часто артисти на своїх концертах закликають драйвувати, але не завжди це резонує. У випадку з Борисом цього можна було і не робити. Таким яскраво палаючим мінливим вогнем палали його очі та серце, такі вібрації розносилися хвилями по залу, що з кожною секундою тіло саме просилося до руху, вмикаючись у музичні фантасмагорії харизматичного чоловіка-свята.
Alexey Bogolyubov Crystal Quartet (Україна) тішив публіку після антракту. Під час котрого, до речі, охочі мали змогу придбати мальовані імпровізації «quick pic», виконані під час концерту в атмосфері Джазу одіозним та популярним Юрком Журавлем. Насолодитися і прикупити хенд-мейд витвори. Переглянути фотовиставку «Джазові Емоції», в котрій були зібрані кращі роботи фотомайстрів з усіх років Фестивалю.
Повернувшись у потемки завжди трішки містичного залу театру, гості змогли насолодитися грою джазового піаніста та композитора Олексія Боголюбова. Кожен з учасників квартету був на сцені особистістю. Це таке рідкісне і приємне явище, коли зустрічаються справді талановиті та самодостатні люди і роблять разом спільну справу. Здається, саме в цьому і є формула геніальності. Якась вселенська картинка-пазл, котра складається завдяки вмілому поєднанню труби Олексія Германа, контрабаса Валентина Корнієнка, ударних Сергія Табунщика та звісно клавішних Олексія Боголюбова. Кожен твір – це подорож у далекі-далі. Якусь Антарктиду, чи Атлантиду. Кудись, де дозволяють собі побувати музиканти і забирають із собою слухача. До слова, У 2010-2011-му році Олексій Боголюбов побував у дев'ятимісячному навколосвітньому плаванні на кораблі "Дельфін", де грав у джазовому оркестрі. Тому історії, то лише спогади, котрими він ділився із залом, як діляться лише з хорошим другом.
Tanel Ruben Quartet feat. Kadri Voorand and Kristjan Randalu (Естонія) є справжнім зібранням зірок естонського джазу. І якщо у розслабленого далекими подорожами слухача, могли закрастися сумніви з приводу драйвовості естонського джазу, то вони були розвіяні з перших же звуків. Танел Рубен (ударні, композитор, лідер квартету), Кадрі Вууранд (вокал), Крістіан Рандалу (клавіші), Тааво Реммеле (контрабас), Райво Тафенау (саксофон) зажили на сцені єдиним організмом. Було враження, що цей організм перетікає з форми у форму, зі звуку в мелодію, з краплі у потік. І кожен з учасників отримував стільки задоволення від процесу, що здавалося весь той організм безкінечно оргазмує, створюючи виток, котрий заволікає за собою податливого слухача. Ще мить і вже весь зал довірливо співпереживає емоційним переливам талановитої Kadri Voorand. По істину, названий новим естонським джазом, їхній мистецький тандем вразив опівночних слухачів, знайшовши своє місце у серцях. І вже опісля ніхто не прощався. Всі казали до зустрічі! До зустрічі Tanel Ruben Quartet feat. Kadri Voorand and Kristjan Randalu.До зустрічі емоції та смаки Джазу! До зустрічі «Art Jazz Cooperation»!
Фоторепортаж: http://www.0362.ua/photovistavka/32