24 жовтня до спеціаліста ветеринарної медицини надійшло повідомлення жительки села ГорбівГощанської селищної ради про те, що її вкусив домашній кіт.
Про це інформує Рівненське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.
24 жовтня до спеціаліста ветеринарної медицини надійшло повідомлення жительки села ГорбівГощанської селищної ради про те, що її вкусив домашній кіт.
Про це інформує Рівненське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.
«На місце пригоди виїхав спеціаліст ветеринарної медицини та за домовленістю з власницею, кота закрили в ізольоване приміщення під нагляд, з постійною інформацією в телефонному режимі про стан та поведінку тварини. На день огляду кіт мав пригнічений стан, відмовлявся від їжі та води, спостерігалася хитка хода. Надмірної агресії, слинотечі, неадекватної поведінки не спостерігалося. 28.10.2023 року власниця повідомила про те, що кіт загинув.
Після чого спеціалістом ветеринарної медицини було відібрано та направлено патматеріал до Рівненської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на сказ. Вірусологічним дослідженням патологічного матеріалу від 30.10.2023 року встановлено захворювання на сказ».
У зв’язку із цим, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рівненській РДА від 31.10.2023 року № 21 було оголошено неблагополучним село Горбів, щодо захворювання на сказ та введені карантинні обмеження, а також, визначено наступні межі загрозливої зони:
В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації вогнища сказу в селі Горбів Гощанської селищної ради, оточуючих населених пунктах, лісових та польових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції.
Контактних з хворим котом осіб було направлено до медичного закладу для визначення необхідності призначення антирабічного лікування.
До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території забороняється вивезення за межі собак, котів та диких тварин.
«Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до зараження невакцинованих котів та собак сказом. У зв’язку з цим, в черговий раз, просимо надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу, а при прояві клінічних ознак захворювання ізолювати тварину та повідомити спеціаліста ветеринаної медицини для проведення спостереження за нею протягом 14 діб. Також, слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим».