Під час конгресових слухань, які відбулися на Закарпатті, начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль висловив подібну точку зору щодо використання адресної допомоги в діалозі з Європейським Союзом. Він підкреслив важливість того, щоб країни ЄС брали на себе меценатство за містами, громадами і регіонами України, які потребують відновлення. Оскільки у кожній громаді існують власні унікальні проблеми та завдання, такий підхід сприяє більш ефективній співпраці. Наприклад, у проєкті "Пліч-о-пліч" Рівненщина надає допомогу Кочубеївській громаді, і ця взаємодія змінює підхід до роботи в інших територіальних граничах.
Конгресові слухання створюють можливість відкритого діалогу між всіма зацікавленими сторонами, які беруть участь у розробці та реалізації нової державної регіональної політики, з метою досягнення взаєморозуміння та співпраці, зокрема в контексті вступу України в Європейський Союз.
Заходи організовані Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, Палатою регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад з підтримкою швейцарсько-українського проєкту "Згуртованість та регіональний розвиток України", UCORD і Регіонального офісу міжнародного співробітництва Закарпатської області.