Група зловмисників використовувала фішингові посилання для отримання особистих даних банківських карток громадян, після чого привласнювала кошти з їх рахунків. Шість осіб, які брали участь у цій шахрайській діяльності, були підозрюваними правоохоронними органами. Їм загрожує до 12 років ув'язнення.
Співробітники управління протидії кіберзлочинам Харківщини спільно зі слідчим управлінням поліції Харківської області виявили учасників так званої "скам-спільноти". Організатором цієї групи був 23-річний громадянин України, який залучив ще вісім осіб до цих незаконних дій. Він створив веб-сайт і месенджер "Telegram", де надавав інструкції та фішингові посилання для учасників шахрайської схеми.
Зловмисники відправляли фішингові посилання продавцям товарів, яких вони знаходили на онлайн-платформах оголошень. Вони переконували людей, що ці посилання призначені для оформлення послуги доставки і просили вказати дані своїх карток для отримання грошей за продаж. Введені на шахрайських ресурсах дані автоматично потрапляли до злочинців.
Організатор схеми зламував банківські картки клієнтів і, за допомогою платіжних систем, переказував гроші потерпілих на рахунки, що перебували під його контролем.
Поки що невідома точна кількість постраждалих від цих шахрайських дій. За попередніми даними, збитки можуть сягати понад двох мільйонів гривень. Остаточні відомості про розмір збитків будуть встановлені під час проведення досудового розслідування.
З правоохоронними органами проведено обшуки в місцях проживання фігурантів. Під час обшуків було вилучено комп'ютерну техніку, телефони, "чорнові" записи, банківські карти і SIM-картки.
Відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Шість осіб, які є членами організованої групи, були підозрюваними. Злочинцям загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Процесуальним керівництвом займаються прокурори Харківської обласної прокуратури.
Після проведення експертиз буде вирішуватися питання про оголошення підозр іншим учасникам цієї групи.
Успішне викриття зловмисників стало можливим завдяки співпраці зі службами безпеки Universal Bank, проєкту "МоноБанк", ПриватБанку та Ощадбанку.