Троє бійців з Рівненщини увійшли до Національної збірної "Ігор Нескорених"

Національна збірна "Ігор Нескорених" оголосила імена 25 учасників, які представлятимуть Україну у міжнародних змаганнях у Дюссельдорфі в вересні цього року. 

Як повідомили на сторінці ОВА, до складу збірної увійшли троє бійців з Рівненщини.

Один з них - Дмитро Полов'ян, мешканець Квасилова Рівненської області. Після третьої спроби він вступив до війська у березні минулого року, приховавши від комісії свою травму. Дмитро служив солдатом-розвідником 46-ї окремої аеромобільної бригади і потрапив до полону росіян у липні минулого року на херсонському напрямку. В рамках жовтневого обміну Дмитро повернувся додому. 

Воїн отримав серйозні поранення: черепно-мозкову травму, поранення грудної клітки, черевної порожнини, хребта та ніг. Дмитро був нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня і зараз проходить реабілітацію в госпіталі на Рівненщині. 

На національних "Іграх Нескорених" він взяв участь у змаганнях з плавання.

Ще один учасник команди - Олександр "Терен" Будько, 27-річний рівнянин. Він приєднався до батальйону "Карпатська Січ" під час початку повномасштабного вторгнення РФ. Боєць втратив обидві ноги під час боїв під Ізюмом. Після пройденої реабілітації в США він продовжує адаптуватися до ходьби з протезами. Олександр також працює над розвитком інклюзії в Україні, надає допомогу ветеранам та пише книгу. Він став обличчям бренду Indposhiv і представляв Україну на благодійному вечері під час Канського кінофестивалю.

Третім бійцем з Рівненщини у складі збірної став Семен Лагун, 26-річний мешканець Зарічного. Він приєднався до підрозділу "Правого сектору" з початком вторгнення рф. В квітні минулого року Семен був мобілізований та воював у складі Сил спеціальних операцій ЗСУ. Під час боїв під Мар'їнкою він отримав поранення, в результаті якого втратив п'яткову кістку. Воїна прооперували, після чого він проходив реабілітацію у Львові. Зараз на його лівій нозі встановлено штучну кістку. Семен дізнався про проект "Ігри Нескорених" з реклами, заповнив заявку і став одним з учасників команди.

Зазначається, що кожного учасника збірної оцінювала відбіркова комісія за комплексною системою, яка включала чотири критерії: ефективність спортивної реабілітації, рівень мотивації бійця брати участь у проекті, спортивну етику та результати. 

На учасників збірної чекають три навчально-тренувальні збори, під час яких кожен з них визначиться з видом спорту, у якому вони будуть виступати. 

А потім команда професійних тренерів сформує для кожного індивідуальні плани підготовки.