Цей піст встановлюється перед святом святих апостолів Петра і Павла. Починається він за тиждень після свята Святої Трійці і закінчується 12 липня, в день святкування пам'яті святих апостолів Петра та Павла.
Встановлений на честь святих апостолів і спогад того, що святі апостоли після зішестя на них Святого Духа розійшлися по всіх країнах з благою звісткою, перебуваючи завжди в подвигу посту і молитви.
Тривалість цього посту в різні роки різна і залежить від дня святкування Пасхи. Найкоротший піст триває 8 днів, найдовший - 6 тижнів. Риба в даний пост дозволяється, крім понеділка, середи і п'ятниці.Понеділок - гаряча їжа без олії, середа і п'ятниця - суворий піст (холодна їжа без олії). В інші дні - рибні, круп'яні, грибні страви з рослинним маслом. Якщо випадає пам'ять великому святому у понеділок, середу або п'ятницю - гаряча їжа з олією. На свято Різдва Іоанна Предтечі (7 липня) за Статутом дозволяється риба.
У період від закінчення Петрового посту до початку Успенського (річний м'ясоїд) середа і п'ятниця - дні суворого посту. Але якщо на ці дні випадуть свята великого святого зі всеношною або полієлейною службою напередодні, то дозволяється їжа з рослинним маслом. Якщо ж на середу і п'ятницю припадають храмові свята, то дозволяється і риба.