Як Київ називали «містом каштанів», так Рівне у людей асоціюється з липами. Однак останніми роками наш обласний центр все більше стає схожим на пустелю, ніж на зелене, привабливе місто.
Місто періодично з метою «турботи про благоустрій» знаходить «аварійні» дерева і спилює їх під корінь. Зазвичай, коли відбувається вандалізм, прикритий офіційними паперами та дозволами, містяни зрідка протестують, однак усіх незадоволених заспокоюють тим, що рубати дерева будуть аварійні, старі та небезпечні для життя рівнян. Якщо говорити, про старі тополі, то справді при буревію вони несуть неабияку небезпеку. Відомі випадки, коли товстезні колоди падали на будинки, автівки, дитячі майданчики. От на ліквідацію таких дерев, пишуть рівняни у соцмережах, комунальників не докличешся.
А тут – вкотре скандал. І вже містяни мовчати не стали. На сполох забив рівнянин Сергій Тео у групі «Моє місто». У Рівному, по вулиці Київській, 47, біля відомого торговельного центру зрізали цілу липову алею. Пояснення, чому знищили стільки дерев – «традиційне» – вони аварійні.
Однак активісти зазнімкували це варварство. Як видно з відео та фотографій, деревина зрубаних лип якісна. Про це й свідчать перехожі, котрі якраз бачили порубку. Рівняни, котрі мешкають в цьому районі, запевняють, що дерева не несли ніякої загрози.
Як же пояснює свої дії Рівненська міська рада. Комунальники, які спилювали дерева, мали наказ від Департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради. Згідно з ним Рівненський міський трест зеленого господарства має провести знесення 18-ти аварійних липових дерев, які ростуть на зеленій зоні по вулиці Київській, 47. Вони, мовляв, підуть для облаштування фортифікаційних споруд на території Рівненської МТГ.
Однак в цьому наказі є велике лукавство. Адже усі знають, що лісівники краю забезпечили Рівне деревиною саме для цих потреб.
Зокрема, як прокоментував ситуацію керівник пресслужби ОВА Олександр Поліщук, для створення захисних споруд рубати липову алею в Рівному зовсім не слід було:
«Наказ Рівненської районної військової адміністрації №20 (на який місто посилається у викладеному листі) дійсно стосується облаштування фортифікаційний споруд.
Але там не написано, що Рівне має вирубати для цього дерева на своїй території.
Більше того, пунктом 3 Наказу №20 Державному підприємству "Костопільське лісове господарство" доручено забезпечити обладнання фортифікаційних споруд необхідною кількістю деревини. І, наскільки мені відомо, Костопільське ЛГ забезпечує Трест зеленого господарства Рівного деревиною для фортифікаційних споруд.
Чому департамент інфраструктури та благоустрою міста Рівне трактував Наказ Рівненської районної ВА таким чином і вирішив забезпечити процес спорудження фортифікаційних споруд ще й власною деревиною, варто поцікавитися у них».
Одначе на час підготовки матеріалу коментаря від рівненської міської ради ми так і не отримали.
Відтак рівняни звинувачують посадових осіб з Рівнеради, зокрема й директора департаменту інфраструктури та благоустрою Руслана Гудиму в корупційних діях: куди, мовляв, вони заберуть зовсім не аварійні колоди зрубаних лип? За свідченнями очевидців, деревина прекрасна, чудово підходить як для виготовлення меблів, так і для ділової дошки.
Ось лише декілька з коментарів у соцмережах:
«Липи шкода. Краще б тополі старі порізати і на їх місце посадити липи, або клени». – пише пані Марія.
«В нас так дерев нема в місті, будемо дихати вихлопними газами», – обурюється рів нянин Роман.
«Я сьогодні жахнулася, коли побачила зрізані здорові липи! Дерева були здорові, по пеньках видно! Місто вже і так в бетоні, а все будемо гроші збирати на лікування хворих дітей, бо звідки візьметься чисте повітря? Продали наше місто хапугам! Міському голові байдуже! Головне, щоб нічого не заважало отримувати премії у великих і дуже великих відсотках!! Просто не господар!» – пише про наболіле Валентина.
«Ці дерева просто закривали вигляд на новий торговий центр, ось і всі причини, а корупційна влада дає дозволи за хороші откати, скоро за Хомком всі будуть сумувати», – каже Володимир.
https://youtube.com/shorts/xXzxYCIXqHQ?feature=share
Анна Легка