На Рівненщині готуються до весняних повеней

Про підготовку до ліквідації наслідків можливих весняних паводків розповів журналістам під час онлайн-брифінгу в Рівненській ОДА перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Подолін. 

– Рівненська область, як і більшість областей західного і північного регіону України, багата на поверхневі води. Враховуючи досвід попередніх років, в області маємо ряд територій, які потерпають від весняного паводку. Там спостерігалось підтоплення житлових будинків, господарських споруд та сільськогосподарських угідь.

По річці Стир

Вараський район: села Млинок, Вовчиці, Телковичі, Іванчиці, Борове, Річиця та смт Зарічне.

По річці Горинь

Сарненський район: м. Дубровиця, села Милячі, Лугове, Берестя, Орвяниця, Бережне, Кураш, Порубка.

Рівненський район: с. Бродів, с. Деражно.

По річці Случ

Сарненський район: м. Сарни, села Чудель, Кам’яне, Тинне, Зносичі, Зарів’я, Дубняки.

По річці Льва

Сарненський район: смт Рокитне, села Осницьк, Карпилівка, Борове, Вежиця, Переходичі, Старики, Кисоричі, Рокитно, Томашгород.

Мости

Із наявних в області мостів на дорогах державного значення на період проходження льодоходу та весняної повені взято під нагляд 23 мости, з них великих – 18, середніх – 4, малих – 1.

Водне господарство

На даний час в області побудований та функціонує потужний водогосподарсько-меліоративний комплекс, який нараховує у своєму складі 913 кілометрів захисних дамб та гребель, осушувальні системи двосторонньої та односторонньої дії площею осушення 330,5 тис. га, 80 насосних станцій, 12 водосховищ загальним об’ємом 48,9 млн. м3 води, 16,9 тис. км меліоративних каналів та 12 942 водопропускні споруди.

Вищезазначений комплекс забезпечує захист від шкідливої дії вод 46 населених пунктів, у яких проживає майже 35 тисяч чоловік.