Рівненська атомна електростанція спростовує інформацію про переопромінення персоналу на станції. Про це сказано в повідомленні прес-служби станції у відповідь на публікацію у місцевих ЗМІ.
«У газеті «Рівне вечірнє» №38 (2010) від 23 травня 2013 року розміщена стаття «Засекречена радіація», наведена інформація про отримання двома працівниками Рівненської АЕС великої дози радіоактивного опромінення, не є достовірною», - йдеться у повідомленні.
У прес-службі наголошують, що відповідно до державних норм радіаційної безпеки, на станції не було зареєстровано перевищення доз опромінення персоналу.
Водночас у прес-службі повідомляють, що 25 квітня при виконанні бригадою з 4 чоловік робіт з утилізації вимірювальних каналів за допомогою спеціального обладнання було порушено вимоги технологічного процесу. За цим фактом проводиться розслідування.
«На даний час встановлено, що персонал бригади застосовував спеціальні засоби індивідуального захисту. Однак, один з працівників допустив порушення вимог виробничої документації. При цьому, не було зафіксовано ніякого перевищення доз опромінення персоналу (згідно з нормами радіаційної безпеки, допустима доза опромінення для працівників АЕС, складає 20 мЗв/рік). Таким чином, факту про «…отримання від 100 до 700 рентген…» (що дорівнює від 1000 до 7000 мЗв, або в 50-350 разів більше ніж річна доза), як повідомляла газета, не було», - заявляють на станції.
У повідомленні також зазначається, що через два тижні після події один з членів бригади звернувся до лікувального закладу. За цим фактом проводиться перевірка.
«За даним фактом зараз встановлюються всі можливі дії шкідливого виробничого фактора. Крім того, розглядаються інші можливі виробничі чи невиробничі чинники. Але даний випадок ні в якому разі не підпадає під категорію переопромінення персоналу, як пише газета «Рівне вечірнє», - заявляють на станції.
Раніше Кузнецовський міський відділ міліції почав розслідувати порушення правил радіаційної безпеки на РАЕС.
Таким чином прокуратура відреагувала на публікацію в обласній газеті «Рівне вечірнє» про те, що 2 працівника РАЕС отримали на виробництві радіаційні опіки.