Володимир Лепеха, який нині очолює Рівненську обласну клінічну лікарню, знову у центрі скандалу з примусовими "благодійним внесками". Наразі внесками зацікавилася прокуратура
Органи прокуратури Рівненщини провели з початку 2013 року перевірки додержання вимог Основ законодавства України про охорону здоров’я, за результатами яких виявили численні порушення у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та лікувальних закладів.
Про це порталу "Четверта влада" повідомила прес-служба прокуратури області.
Серед основних порушень – незаконне стягнення з громадян плати за надання медичної допомоги в державних і комунальних закладах, надання безкоштовно медичних послуг, які згідно з вимогами нормативно-правових актів повинні оплачуватись, поширені факти корупційних діянь, оборудок з бюджетними коштами.
Загалом, за результатами перевірок в галузі охорони здоров’я органи прокуратури Рівненської області зареєстрували у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань 10 кримінальних проваджень, склали 1 протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення, внесли 57 подань. За результатами розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто вже 30 посадових осіб, відшкодовано 300 тисяч гривень.
- У Рівненській обласній клінічній лікарні хворі сплачували в сумі від 300 до 700 гривень в якості обов’язкової плати за проведення дослідження на магнітно-резонансному томографі, - наводить найбільш резонансний приклад вимагання благодійних внесків у медзакладах області заступник начальника відділу прокуратури Рівненської області Оксана Гринява. - Разом з тим можливість безоплатного отримання вказаної медичної послуги пацієнтам не роз’яснювалася.
За цим фактом прокуратурою Рівненщини 4 березня 2013 року внесено в реєстр досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 ККУ (порушення права на безоплатну медичну допомогу)
Досудове слідство у цій справі триває.
ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спробувала поспілкувати з головним лікарем Рівненської обласної клінічної лікарні Володимиром Лепехою, щоб з´ясувати, чому в цьому закладі вимагають кошти у хворих за медичні послуги, які мають надаватися безкоштовно.
Однак, почувши запитання, головний медик закладу сказав, що подібні питання слід надіслати лише в письмовому вигляді. По телефону спілкуватися відмовився і кинув слухавку. Очевидно, добре памятає спілкування з журналістом порталу "Четверта влада" через публікацію про вимагання благодійних внесків у Діагностичному центрі, який раніше він очолював.
В прес-службі прократури наразі не змогли надати повний перелік медичних закладів на Рівненщині, у яких були зафіксовані вимагання сплати благодійних внесків, тому ЧЕТВЕРТА ВЛАДА підготувала з цього приводу запит на інформацію.