Днями у Рівному відбулася акція громадської організації "Екоклуб", активісти якої нагадали про наслідки найбільших ядерних катастроф - у Чорнобилі та Фукусімі, й зауважили, що у той час, коли варто розвивати альтернативні джерела енергії, в Україні продовжують вкладати кошти в ядерну енергетику.
Рівно 27 років тому сталася катастрофа, наслідки якої ми відчуваємо й досі - аварія на Чорнобильській АЕС. Два роки тому катастрофа сталася на атомній станції Фукусіма у Японії. За словами активістів "Екоклубу", уроки Чорнобиля та Фукусіми навряд чи чомусь навчили українську владу. Адже коли у світі все більше говорять про відмову від ядерної енергетики, в Україні, під виглядом прагення до енергетичної незалежності, хочуть добудувати ще два енергоблоки.
- На Хмельницькій АЕС уже готовий фундамент і цілих 40 мільярдів гривень мають витратити на добудову двох енергоблоків, - зауважує представник громадської організації "Екоклуб" Святослав Клічук. - До того ж гроші мають взяти в кредит у Росії, а також купувати там обладнання та паливо. То яка це енергонезалежність?! На Рівненській станції підходить до завершення термін експлуатації енергоблоків. Й ніхто не дає відповіді на питання "В якому вони стані?", "Чи є небезпека для навколишнього середовища?", "Який економічний ефект від того продовження?"
Святослав Клічук зауважив, що ніхто не поцікавився думкою людей.- У нас досить великий потенціал з розвитку альтернативних джерел, - говорить Святослав. - Й ті ж 40 мільярдів можна було б вкласти в такі проекти, мати економічний ефект та почуватися у безпеці.
У рамках проекту "Увімкни сонце – живи комфортно" активісти "Екоклубу" продемонстрували сонячний колектор для нагріву води, який можна виготовити власноруч.
Вартість такого колектора - близько 3 тисяч гривень і він є ефективним та цілком безпечним у використанні.
Завершилася акція флешмобом, у якому активісти сказали "Ні!" ядерній енергетиці.