Десять рівненських підприємств продають енергію за «зеленим» тарифом

Під час робочої поїздки на Дубенщину голова Рівненської ОДА Віталій Коваль ознайомився із роботою соціально відповідального бізнесу.

Так, ключовим підприємством для Бокіймівської територіальної громади є ПП «Деметра біоенергія». Підприємці, родина Стельмащуків, створили повністю закритий процес виробництва – від вирощування зерна до продажу власної м’ясної продукції. ПП є постійним учасником державних програм зі здешевлення кредитів в АПК.

Торік на свинофермі збудували біогазовий комплекс, потужністю понад 500 кіловат за годину електроенергії та 400 кіловат за годину теплової енергії. Встановлена установка працює на гною та силосі.

Сьогодні на трьох підприємствах ПП «Деметра» працює 85 чоловік.

Як розповів керівник Ігор Стельмащук, вироблену енергію вони використовують для технологічних потреб та продають у загальну мережу за «зеленим» тарифом – 12,65 євроцентів.

«Це ще один гарний приклад бізнесу, який допомагає рости і розвиватися самій громаді. Адже зароблені кошти підприємці вкладають у свій розвиток, забезпечуючи роботою місцевих мешканців. Підтримка влади для легальних і соціально орієнтованих підприємств – наш незмінний пріоритет», - відзначив Віталій Коваль.

Підприємці самостійно забезпечують свої енергетичні потреби та заощаджують на комунальних послугах. Це вигідно для бізнесу, а також для екології.

На сьогодні у Рівненській області 10 підприємств виробляють «чисту» енергію, продаючи її надлишок за «зеленим» тарифом. Це спонукає власників станцій до раціонального енергоспоживання та дає змогу не бути залежними від енергопостачальника.

На Рівненщині у 2020 році загалом продали 9 375 мегават годин енергії.

За матеріалами прес служби Рівненської ОДА

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCWUzz16PgugH_8y4AJo4c_Q