Рідкісну рись нещодавно помітили на території Рівненського природного заповідника. Про це повідомили на сторінці WWF-Україна (Всесвітній фонд природи).
Зафіксувати її вдалося завдяки фотопастці, яку встановили на території заповідника. Як зазначають захисники природи, ці кадри – унікальні. Адже тваринка занесена до Червоної книги України, а також оберігається Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.
Щоб переконатися, що це наша нічна хижачка на фото, працівники заповідника дослідили місцевість та виявили сліди, які і підтвердили здогадки.
Рись євразійська – жителька Полісся. На відміну від своєї карпатської родички, яка ховається високо у горах та скелях, рись з Полісся знаходить прихисток у важкодоступних лісах та заболочених рівнинах. Отримати фото цієї кішки, дізнатися скільки особин проживає на певній території та іншу важливу для науковців інформацію часом можна лише завдяки фотопасткам. Адже рись потаємна і дуже обережна тварина і намагається триматися подалі від людей, зазначають на сторінці фонду.
Якщо бажаєте допомогти захисникам природи зберегти рись, можете зробити пожертву тут.
На меті у фонду:
1.Розширити мережу фотопасток для дослідження рисі в Карпатах і на Поліссі.
2.Забезпечити експертів WWF необхідним екіпіруванням для моніторингових експедицій.
3.Придбати потужний дрон, аби дослідити важкодоступні для людини оселища рисі.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com