З червня в Управлінні Держпраці тривала широка інформаційно-роз’яснювальна компанія щодо нововведень в законодавсті з питань виявлення нелегально оформлених працівників у Рівненській області та по Україні вцілому, а також, щодо безпеки їх праці.
Про це повідомили у пресслужбі Управління Держпраці в Рівненської області.
Криза COVID-19 оголила вразливість тих, хто вимушено мав йти працювати неофіційно та заробляти на засоби для існування без належного захисту та власне гарантій. Кількість офіційно найманих працівників у порівнянні з травнем минулого року пішла на значний спад - майже у пів мільйона, що свідчить про недоброчестивість роботодавців та значним викликом для держави і вимагає зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості пріоритетним напрямом національної політики.
·З 25 серпня, як на Рівненщині, так і в інших областях України було активізовано інспекційну групу, яка посилено проводитиме перевірки щодо нелегально оформленої праці. Більше того, комісія перевірятиме і безпеку умов в яких вони працюють. Адже відтепер Управління надвілене новими повноваженнями з контролю, додає прессекретар Управління Світлана Рівненська. - Тепер якщо до вас прийшли з перевіркою та без попереджень, не варто дивуватися.
Варто зазначити, найбільш посилений контроль проводитимуть серед галузей і сфер, які мають найбільш підвищений ризик незадекларованої праці. Це сфери торгівлі, громадського харчування, сфера обслуговування, надання послуг, будівництво, сільське господарство, а також сфера транспорту.
Щодо штрафів:
-Якщо працівник був допущений до роботи та не був оформлений офіційно за трудовим договором чи контрактом - за це роботодавець/підприємство буде/будуть змушені сплатити штраф у 10 розмірів мінімальної зарплати, яка встановлена на момент виявлення порушення за одного неоформленого працівника.
Якщо працівник був оформлений на неповний робочий час у разі фактично повного виконання робочого часу, який встановлений на підприємстві, - штраф у 2020 році - від 47 230 грн до 50 000 грн. Варто зазначити, що до юридичних осіб та ФОПів, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1-3 груп, на перший раз застосовують лише попередження.
Якщо ж працівнику виплатили зарплатню чи винагороду без нарахувань та сплати ЄСВ і податків - штраф може сягнути 30 розмірів мінімальної зарплатні за одного працівника, якщо це повторне порушення.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com