У Рівненській області 250 хворих на COVID-19: 9 - померло

250 хворих на COVID-19 в Рівненській області.  З них 69 - це медпрацівники. Дев'ятеро людей померло.

Про це повідомили сьогодні 17 квітня під час сьогоднішнього брифінгу в Рівненській ОДА.

В умовах карантину екстрена допомога в області на добу в середньому отримує понад 1500 дзвінків. Причини звертатись по допомогу у людей різноманітні.

Наразі це відбувається так: диспетчер отримує дзвінок за номером 103, що  є безкоштовним як для стаціонарних, так і мобільних телефонів. Диспетчер у свою чергу оцінює підставу для звернення, передає виклик диспетчеру прийому. І той вже подає карету швидкої допомоги, розповідає завідувач єдиною оперативно – диспетчерською службою Олександр Рудик.  

За умови, що дзвінок не є мотивованим,  старший лікар, котрий чергує цілодобово, надає усю необхідну інформацію.

Направити до хворого швидку допомогу, що в даний час знаходиться якнайближче , стало легко та доступно після створення в області Єдиної оперативно – диспетчерської служби (ЄОДС) Центру екстреної меддопомоги, каже її керівник Андрій Бортник.

GPS навігаторами в області оснащено 135 швидких автомобілів. Окрім економії пального, це дає можливість розробити логістику руху аби витримати норми доїзду. А вони, як відомо, такі: за 10 хв. у місті, за 20 хв. – за його межами.

До єдиної системи викликів першим приєдналося мвсьо Рівне, останнім – Зарічненський район.

В обласному центрі екстреної меддопомоги працюють також над програмою комунікації із швидкою людей з обмеженими можливостями.