Рівненський студент вразив відвідувачів своєї виставки портретами голівудських зірок та паперовими моделями військової та цивільної техніки.
10 лютого в обласній бібліотеці відбулася презентація робіт рівненського художника та моделіста Михайла Наумця. Ця подія вигідно вирізняється на фоні інших культурних заходів міста тим, що дозволяє одночасно побачити картини пастеллю, вироби з природніх матеріалів та моделі військової, цивільної і навіть роботехніки.
Если вы интересуетесь как варить мыло в домашних условиях, но боитесь, так скажем, все испортить, то я думаю, стоит попробовать начать сделать первые шаги с использованием детского мыла.
Наймаштабнішим експонатом виставки є копія сумнозвіного пасажирського лайнера "Титанік", що затонув 14 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом. Зі слів Михайла Наумця, над створенням цієї моделі він працював понад сім місяців. Іграшковий пароплав має один метр 25 сантиметрів у довжину і точно відтворює дизайн та оснащення свого прототипу. На мініатюрному капітанському містку можна розгледіти штурвал, вздовж палуби розміщені лавки для пасажирів, а їхні каюти підсвічуються електричними вогнями.
На борту справжнього "Титаніка" було 2224 особи. Із них врятувалося всього 710 людей
Схеми для створення більшості моделей Михайло Наумець знаходить в Інтернеті. Однак, не всю техніку хлопцеві щастить робити із заготовок. Наприклад, для того щоб відтворити надважкий транспортний літак АН-225 "Мрія" студентові довелося самостійно розібратися у його кресленнях.
Надважкий транспортний літак АН-225 "Мрія" та орбітальний корабель багаторазового використання "Буран"
Михайло зізнається, що моделювання літаків йому дається найпростіше. Першими роботами хлопця були радянський винищувач СУ-7 та вантажний літак АН-72. Крім літаків у колекції хлопця також є бойові човни та цивільна техніка. Гордістю паперового флоту є макет російського атомного підводного ракетного крейсера "Курск", який затонув у Баренцевому морі.
Разом із "Курском" у Баренцевому морі затонуло декілька ракет із ядерними боєголовками
Із цивільної техніки Микола Наумець відтворив вантажні автомобілі та мотоцикли. Останньою роботою хлопця є модель робота-трансформера із відомого голівудського блокбастера. Попри те, що кіборг переважно зроблений з паперу, в нього рухаються руки, ноги і навіть пальці. В середньому, кожна з робіт майстра складається з трьохсот деталей. Найменші із них доводиться розглядати під лупою.
У моделі цього мотоцикла паперові колеса та амортизатори
Михайло радить починати займатися паперовим моделюванням із освоєння техніки вирізання та склеювання деталей. У роботі доведеться використовувати багато інструментів. Однак, більшість із них є звичайним канцелярським приладдям, яке знайдеться у кожній квартирі. Виключенням є лише спеціальний різак для паперу, вартість якого близько 30 гривень.
Крім паперових моделей на виставці також представлені портрети та картини із природних матеріалів. Цікаво, що хлопець не має художньої освіти і у майбутньому мріє стати архітектором.