Зменшення викидів вуглекислого газу – завдання, яке ставлять перед собою усі відповідальні підприємства країн світу, адже збільшення концентрації СО2 в атмосфері Землі, як визначального чинника кліматичних змін, визнане на міжнародному рівні та вимагає невідкладної реакції. З цією метою у 2016 році було підписано Паризьку кліматичну угоду, до якої долучилась й Україна.
Підписання Україною Паризької кліматичної угоди надало додатковий поштовх для переоцінки ролі ядерної енергетики, як безвуглецевої технології виробництва електроенергії та її внеску в низьковуглецеву економіку країн.
Екологічна безпека, охорона довкілля, здоров’я персоналу та населення, раціональне використання природних ресурсів – пріоритетні завдання ДП «НАЕК «Енергоатом», що відображені у Заяві про екологічну політику Компанії та послідовно реалізовуються.Відповідно й Рівненська АЕС як відокремлений підрозділ Компанії є екологічно відповідальним підприємством, що виробляє безвуглецеву енергію з мінімальним впливом на довкілля.
З метою інформування суспільства на офіційному сайті Рівненської АЕС в режимі онлайн демонструється інформація щодо поточного рівня вуглекислоти в атмосфері та кількість відверненого її викиду завдяки підприємству. Ініціаторами ідеї створення такого задуму виступили заступник головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу Вячеслав Стоянов, начальник хімічного цеху Анатолій Тихомиров та заступник начальника цеху дезактивації та радіоактивних відходів РАЕС по поводженню з радіоактивними відходами Володимир Горбунов за сприяння т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Павла Павлишина, т.в.о. генерального директора РАЕС Сергія Куроєдова та заступника генерального директора електростанції з персоналу Ігоря Вітковського.
За словами заступника головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу Вячеслава Стоянова, ядерна енергетика спроможна вирішити проблему зміни клімату. АЕС майже не утворюють парникових газів, особливо у порівнянні з тепловимистанціями, які працюють на вугіллі, мазуті чи газі.