Рятувальники з Рівненщини дали декілька порад для безпечних новорічних свят

На порозі вже новорічні та різдвяні свята, які принесуть радість і позитивні емоції від спілкування з близькими людьми. А щоб наслідки від пожежі нікому їх не затьмарили, рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадують основні протипожежні вимоги, яких слід неухильно дотримуватися. У першу чергу, ці правила розповсюджуються на новорічні ялинки, ялинкові прикраси та інші вироби, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва Христового.

Пожежній безпеці ялинки слід приділити особливу увагу ще заздалегідь. Адже Новий рік - це свічки, хлопавки й бенгальські вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. При цьому штучні ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й "розтікаються".

Щоб ялинка приносила тільки радість, встановлювати її треба на стійкій основі, подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню - камінів, газових плит. На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо у поєднанні з ватним "снігом" і паперовими іграшками.

У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під наглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику й т.п.).

Слід дотримуватися і правил електробезпеки.

- Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й несертифіковані електричні вироби.

- Ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил розміщення електроустановок; у випадку використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним включенням лампочок напругою до 12V, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт;

- електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань. При виявленні несправності в ілюмінації - нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння - вона повинна бути терміново відключена.

Слід бути особливо обережними під час користування різноманітними піротехнічними виробами. Купувати їх необхідно виключно в спеціалізованих місцях. Перед використанням слід детально вивчити інструкцію та правила користування. Ні в якому разі не дозволяйте дітям гратися з ними. Не запускайте феєрверки поблизу житлових будинків та господарських споруд.

Пам’ятайте, що лише при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/

Наш VIBER: +380638943964